Новою уповноваженою Верховної Ради з прав людини стала Людмила Денісова

Призначення Денісової на посаду омбудсмена призвело до правової колізії

Людмила Денісова змінить на цій посаді Валерію Лутковську

Український парламент призначив народну депутатку з «Народного фронту» Людмилу Денісову на посаду уповноваженого ВР з прав людини. За це призначення проголосували 280 народних депутатів на засіданні парламенту в четвер, 15 березня.

Як зазначила агенція «Інтерфакс-Україна», раніше процедура призначення омбудсмена передбачала голосування бюлетенями. Народні депутати внесли зміни до законодавства, які передбачають відкрите голосування в залі. Проте закон про уповноваженого Верховної Ради з прав людини, як і раніше, передбачає закриту процедуру таємного голосування бюлетенями.

Як відомо, 27 квітня 2017 року завершилася 5-річна каденція перебування на цій посаді Валерії Лутковської. Навесні минулого року, 25 травня, офіційні документи трьох кандидатів були опубліковані в офіційному виданні «Голос України». Йдеться про Сергія Алєксєєва, Людмилу Денісову та Андрія Мамалигу. Цього ж дня парламентський комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглядав питання відповідності цих кандидатів на посаду омбудсмена формальним професійним критеріям. Комітет визнав, що три кандидатури відповідають таким критеріям.

Перед голосуванням стало відомо, що Сергій Алєксєєв, який є нардепом від «Блоку Петра Порошенка», зняв свою кандидатуру. Він також зазначив, що в законодавстві наявна правова колізія: є закон, в якому передбачено голосування бюлетенями, а також закон, що передбачає відкрите голосування в сесійній залі з використанням електронної системи голосування.

Денісова народилася 6 липня 1960 року у російському Архангельську. Раніше Денісова обіймала посаду міністра соціальної політики, пробувши на цій посаді з 27 лютого 2014 року по 2 грудня 2014 року, а також посаду міністра праці й соціальної політики, пробувши на цій посаді з 18 грудня 2007 року до 11 березня 2010 року. Також неодноразово була народною депутаткою від ВО «Батьківщина» та «Блоку Юлії Тимошенко».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук