НРКУ запускає надпотужний передавач, аби заглушити в деяких областях російську пропаганду

СуспільствоВолодимир Пиріг, 7 листопада 201410341

Національна радіокомпанія України (НРКУ) перемогла в конкурсі на частоту 1,278 МГц у селі Петрівці Комінтернівського району Одеської області.

Відповідне рішення 6 листопада ухвалила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, інформує «Телекритика».

НРКУ була єдиним претендентом на цю частоту на середніх хвилях.

Заступник гендиректора НРКУ Валерій Юрченко повідомив, що це дуже важлива для компанії частота з точки зору інформаційної безпеки держави. За його словами, з Придністров'я вже деякий час на середніх хвилях мовить російське державне радіо «Вести ФМ», сигнал якого досягає України і покриває, зокрема, Одеську область. НРКУ вважає за необхідне відновити власне мовлення на середніх хвилях, модернізувавши передавачі.

Один з таких передавачів Одеського ОРТПЦ потужністю 100 кВт розташований у селі Петрівці на Одещині. Сигнал цього передавача покриває територію від Умані Черкаської області до Кишинева – столиці Молдови (Одеську, Кіровоградську, Миколаївську та Херсонську області) і дає змогу «заглушити» сигнал з придністровського передавального центру.

«Ми включили цей передавач у перспективне державне замовлення на наступний рік (фінансування мовлення на цьому передавачі з державного бюджету)», – повідомив Юрченко.

За результатами конкурсу НРКУ отримує ліцензію на мовлення на частоті 1,278 МГц на Одещині строком на сім років. На частоті планує мовити Перший канал Українського радіо (УР-1).

Це нова частота, яку в березні прорахував Український державний центр радіочастот на замовлення Нацради за зверненням НРКУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук