НСТУ попередила про закриття регіональних філій через недофінансування

Філії НСТУ закриють, якщо її фінансування на 2019 рік складе менше 1 млрд грн

Якщо цьогорічна заборгованість НСТУ перейде на наступний рік, то її фінансування в 2019 році виявиться меншим, ніж у 2018-му

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) буде вимушена закрити регіональні філії у разі недофінансування в 2019 році, повідомив в ефірі «Українського радіо» голова правління НСТУ Зураб Аласанія.

«Чекатимемо до 15 грудня, коли Верховна Рада остаточно проголосує [за держбюджет 2019 року]. Якщо це буде менше ніж 1 млрд грн, тоді абсолютно серйозно йдеться про закриття регіональних філій. Іншого виходу просто немає», – наголосив Аласанія, якого у понеділок, 22 жовтня, процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

Керівник НСТУ зазначив, що з 1,8 млрд грн фінансування, призначеного НСТУ згідно із законом про суспільне мовлення, наразі в бюджеті на 2019 рік передбачається лише 1,017 млрд грн, при цьому є шанси, що і цю суму буде скорочено.

Окрім цього, за прогнозами Зураба Аласанії, заборгованість НСТУ за цей рік, прогнозована у розмірі 230 млн грн, може перейти на наступний рік, пропорційно скоротивши доступне НСТУ фінансування.

«З огляду на це бюджет “Суспільного” в 2019 році може бути навіть меншим, ніж у 2018 році», – зазначив він.

Аласанія також наголосив, що на сьогодні у керівництва НСТУ дуже песимістичні очікування щодо другого читання проекту держбюджету.

Як повідомлялося, в розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік для НСТУ передбачено 776 млн грн, що, за заявою керівництва НСТУ, не покриває поточних операційних витрат компанії до кінця 2018 року.

У вересні НСТУ звернулося до керівного складу компанії, а також до працівників центральної дирекції з проханням скористатися неоплачуваною відпусткою відпусткою терміном на 8-15 днів через критичний дефіцит коштів на рахунках компанії, що виник внаслідок бюджетного недофінансування в 2018 році.

Крім того, вранці 25 вересня Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення телеканалу «UA: Перший» за борги. Заборгованість однієї державної структури перед іншою склала понад 69 млн грн.

Водночас генпродюсерка львівської філії НСТУ Уляна Антоник пояснила ZAXID.NET, що підстав для закриття філії немає і UA: Львів продовжує працювати у звичному режимі.

«Закриття реальне при умові фінансування менше одного мільярду гривень, наразі є один мільярд 17 млн грн. Які будуть рішення і які кроки надалі прийматимуться – коментувати це компетентна центральна дирекція. Зараз ми працюємо, виконуємо повний обсяг запланованого мовлення. У нас працюють дуже ідейні люди, вони й зараз працюють в складних умовах. Ті, хто злякався проблем, вони вже раніше пішли», – прокоментувала Уляна Антоник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук