КРРТ за борги відключив по всій країні аналогове мовлення телеканалу UA: Перший

НСТУ заборгувала КРРТ 69,4 млн грн

UA: Перший, як і КРРТ, фінансує держава

Державний Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) відключив по всій країні аналогове мовлення телеканалу UA: Перший, що входить до складу Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), яка також фінансується з держбюджету.

Як повідомив голова правління НСТУ, відключення відбулося вранці «за борги держави державі».

В коментарях до допису Аласанія уточнив, що інформація про відключення аналогового мовлення у прифронтовій зоні наразі перевіряється.

Прес-служба НСТУ повідомила, що загальна сума заборгованості компанії перед КРРТ складає 69,4 млн грн, а трансляцію КРРТ вимкнув о 06:27 у вівторок, 25 вересня.

«З квітня 2018 року грошей на оплату аналогової трансляції в бюджеті, виділеному Верховною Радою для НСТУ, не передбачено зовсім. Це призвело до появи заборгованості перед державним Концерном РРТ. Незважаючи на відсутність коштів у НСТУ, Концерн РРТ продовжував аналогову трансляцію телеканалу UA: ПЕРШИЙ. По мірі зростання заборгованості НСТУ, Концерн РРТ був змушений призупинити аналогову трансляцію телеканалу UA: ПЕРШИЙ у часові проміжки з 6:00 ранку до 18:00 вечора у кількох містах (Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль та Чернігів) з 18 червня 2018 року, оскільки передавачі у цих містах дуже енерговитратні, а несплата НСТУ за послуги Концерну РРТ призводить до появи боргів Концерну перед енергопостачальними організаціями», – йдеться у повідомленні прес-служби НСТУ.

Загалом, для оплати всіх трансляцій НСТУ необхідно 330 млн грн на рік, проте в плані бюджетних асигнувань на це виділено лише 54,7 млн грн, додали у компанії.

Нагадаємо, що у вересні в Україні за рішенням уряду вимкнули аналогове телебачення. Проте уряд дозволив НСТУ і, зокрема, телеканалу UA: Перший, мовити в аналогу до 19 травня 2019 року.

Аналогове телебачення формувало значну частину доходів КРРТ. Після відімкнення «аналогу», його керівник Петро Семерей нарікав, що НСТУ нічого не платить КРРТ і концерн здійснював передачу сигналу НСТУ за рахунок коштів, які платили інші мовники.

Зазначимо, що саму НСТУ держава також недофінансовує. Зокрема, компанії до кінця року бракує 220 млн грн. Через це компанія закликала працівників йти в неоплачувані відпустки та заборонила брати на роботу нових працівників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук