Через вимкнення аналогового телебачення КРРТ звільнить 500 працівників до кінця року
Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення після відімкнення аналового телебачення увійшов у кризу, виходити з якої планує шляхом економії і звільнень працівників.
Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) планує до кінця року скоротити понад 500 працівників, повідомив генеральний директор концерну Петро Семерей за результатами засідання правління, що відбулося у середу, 5 вересня.
Правління КРРТ підбивало підсумки першого півріччя 2018 року з урахуванням обставин вимкнення аналогового телебачення та обговорювало плани з виведення підприємства з кризової ситуації.
«У результаті вимкнення аналогового телебачення ми втрачаємо 29 млн грн на місяць реальних коштів, за рахунок яких ми забезпечували трансляцію всієї Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка поки що не платить за наші послуги, утримували колектив, сплачували податки. Ми просили уряд не поспішати вимикати аналогове телебачення, доки НСТУ не почала нам платити за послуги, але до нас не дослухалися. У результаті нам довелося вимкнути аналоговий сигнал, залишивши аналогове мовлення НСТУ, яка нам не платить. Власну цифрову мережу нам збудувати не дозволили», – розповів про ситуацію, в якій опинився Концерн РРТ, його директор Петро Семерей у коментарі «Детектору медіа».
Відтак правління концерну вирішило, що буде виводити підприємство з кризи за рахунок економії, скорочення витрат, скорочення персоналу. «На початку року в нас працювало 2700 людей. До кінця року ми плануємо скоротити понад 500 працівників, уже скоротили 150 людей. Усі будуть належним чином попереджені», – повідомив Семерей.
За його словами, після вимкнення аналогового телебачення концерну доведеться зменшити зарплати, у результаті чого з підприємства можуть піти фахівці. «Це велика проблема, і ми шукаємо варіанти, як зберегти кваліфікований персонал і пережити складні часи. Ми сподіваємося, що нам усе ж таки дозволять побудувати державну мережу цифрового телебачення і ми будемо розвиватися», – додав директор КРРТ.
Нагадаємо, з 1 вересня КРРТ за рішенням уряду вимкнув частину аналогових передавачів, залишивши аналогове мовлення на прикордонних з Росією територіях, а також для компаній, що не мають ліцензій на цифрове мовлення і для НСТУ. При цьому КРРТ вимкнув аналогове телебачення попри заборону суду.
Цифровим мовленням в Україні керує приватна компанія, зареєстрована на Кіпрі, яка не забезпечила належного покриття цифровим сигналом території України.