Обама дозволив використовувати ВПС проти військових сил Асада у Сирії

Однак основною ціллю використання авіації США у Сирії є військові бази «Ісламської держави»

СвітРоман Ганкевич, 3 серпня 20150
Обама дозволив використовувати ВПС проти військових сил Асада у Сирії
фото Gazeteci.TV
Обама дозволив використовувати авіацію проти військових сил Асада у Сирії

Президент США Барак Обама дозволив використовувати військово-повітряні сили, щоб захистити опозиційні збройні формування, якщо вони будуть атаковані сирійськими урядовими військами або іншими угрупованнями.

Про це пише WSJ.

Як зазначає видання, це рішення підвищує ризик того, що американські збройні сили вступають у прямий конфлікт з режимом президента Сирії Башара Асада. За словами чиновників, рішенню передували багатомісячні дебати з приводу того, який внесок американські військові повинні внести в забезпечення підтримки своїх нечисленних союзників на сирійському театрі військових дій.

Наголошується, що представники адміністрації глибоко стурбовані тим, що Пентагон, захищаючи опозицію військовою силою, може ненавмисно вступити у відкритий конфлікт з урядом Асада. Хоча нові правила дозволяють Пентагону наносити удари, щоб захистити союзників США від будь-яких атак з боку вірних Дамаскові сил, американські військові чиновники оцінюють вірогідність прямого протистояння, принаймні, в найближчій перспективі, як низьку.

Влада США стверджує, що підготовлені війська опозиції націлені на боротьбу з «Ісламською державою», а не урядовими силами, і вони не будуть розміщуватись у контрольованих Асадом районах.

Американські військові в травні запустили програму навчання сирійських повстанців для боротьби з «Ісламською державою». Вашингтон планує щорічно готувати 5,4 тисячі бійців, проте міністр оборони США Ештон Картер визнав, що програма вибивається з графіка.

«Ісламська держава» — екстремістська організація, яка захопила частину територій Сирії та Іраку й проголосила там халіфат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук