Обама прокоментував офшорний скандал

СвітЮлія Поліковська, 5 квітня 20161
Обама прокоментував офшорний скандал
Президент США Барак Обама

Президент США Барак Обама заявив, що ухилення від сплати податків є глобальною проблемою. Про це він заявив, коментуючи публікацію матеріалів про причетність світових лідерів до офшорних компаній, повідомив Business Insider.

«Немає ніяких сумнівів у тому, що проблема глобального ухилення від сплати податків є величезною проблемою», – сказав Обама.

Президент США виступив за прийняття нових правил, які б ускладнили компаніям ухилення від сплати податків за допомогою офшорів.

Зазначимо, напередодні у міністерстві юстиції США заявили, що перевірять документи панамської компанії Mossack Fonseca, які лягли в основу опублікованого Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів матеріалу (ICIJ) про офшорні компанії.

Мін’юст США має намір перевірити зазначені в розслідуванні документи, щоб з’ясувати, чи містять вони докази корупційних дій, фігуранти яких можуть бути притягнуті до відповідальності в США.

У вівторок Мін’юст США анонсував запуск нової програми, спрямованої на протидію іноземній корупції, відповідно до закону про протидію корупції за кордоном.

Нагадаємо, у розслідуванні міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів ICIJ йдеться, що панамська Mossack Fonseca займається створенням підставних фірм і корпоративних структур для приховування кінцевих бенефіціарів активів. У розслідуванні згадувалися офшорні компанії, нібито пов’язані з десятками громадських діячів, політиків і знаменитостей з усього світу. У документах фігурує, в тому числі, і Петро Порошенко.

Основні претензії журналістів до Порошенка – те, що він не вказав у декларації володіння акціями іноземної компанії, та не завершив передачу сліпому трасту «Рошену».

Юридична фірма «Авеллум», яка займалася підготовкою частки президента у «Рошен» до продажу і передачі її у довірчу власність, оприлюднила заяву, у якій пояснюється, чому створення офшорних компаній було необхідним.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук