Одностатева пара з України зареєструвала шлюб у США

Двоє українців одружились у США, оскільки в Україні ставлення до таких шлюбів здебільшого є ворожим

Хлопці з Вінницької та Полтавської областей одружились в Америці

У Нью-Йорку 30 січня двоє геїв з України офіційно зареєстрували шлюб. Побратися у США вони були змушені через нетолерантне ставлення до таких шлюбів на батьківщині.

Одним з тих українців, хто узяв шлюб, є відомий громадський діяч Богдан Глоба, який раніше не приховував своєї орієнтації. Він народився і виріс на Полтавщині. Його коханого звуть Василь, він із Вінниччини.

«Я відчуваю радість, бо я боровся шість років за гей-шлюб. І трохи сум, що таки це не можливо в Україні, і доводиться це робити в Нью-Йорку», – розповів Глоба в інтерв’ю полтавському сайту «Коло».

Богдан і Василь

Богдан і Василь, фото з Facebook Богдана Глоби

На церемонії були присутні родичі подружжя.

Глоба також зазначив, що у Нью-Йорку можна взяти шлюб як у мерії, так і в церкві. Пара розписувалась у мерії. «Отримуєш ліцензію і протягом 60 днів маєш розписатись. Можна це зробити й за один день», – зазначив він.

Богдан Глоба – громадський діяч, ЛГБТ-активіст, лідер першої ЛГБТ-організації українців в США ProudUkraine, перший відкритий гей, який виступив з трибуни Верховної Ради України. Також був помічником народного депутата Григорія Немирі.

Два роки тому Богдан залишив свою країну і поїхав у США, оскільки ставлення до геїв та лесбійок в Україні нетолерантне, за гомосексуальність можуть побити і навіть позбавити життя. У новій країні він попросив політичного притулку. Інший член шлюбної пари –Василь – прибув до США нещодавно.

До слова, згідно з даними опитування Інституту Горшеніна та Представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, котре провели наприкінці 2017 року, ставлення до представників сексуальних меншинсеред українців є гіршим, ніж до засуджених за кримінальні злочини. Так, 39% українців не згодні приймати представників ЛГБТ ні як членів сім'ї, ні як друзів, сусідів, колег, громадян країни чи навіть як туристів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук