Охендовський за «правильний» результат на виборах хотів мільйон доларів, – ЗМІ

СуспільствоВолодимир Пиріг, 11 листопада 20140

Вчора сплив термін, відведений Конституцією ЦВК на підбиття остаточних підсумків виборів. Водночас ситуація на деяких проблемних округах залишається невизначеною.

Погіршує стан справ скандал навколо очільника Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського. Як повідомляє ТСН з посиланням на достовірні джерела повідомляє, що нещодавно при свідках керівник ЦВК вимагав винагороду за встановлення потрібних результатів у проблемних округах.

Показовою є ситуація в 59-му окрузі, де за перемогу змагаються два кандидати – замкомбата батальйону «Дніпро» Валентин Манько та колишній регіонал Сергій Сажко, що свого часу агітував за ДНР. За підрахунками однієї і тієї ж комісії з різницею в 7 днів були озвучені абсолютно різні результати.

Наприклад, у протоколі, датованому 30.10.14, кількість недійсних бюлетенів складає близько 2 тис. На підрахунку вже від 7 листопада їхня кількість вдвічі більша. Крім того, кількість голосів, відданих за кандидата Валентина Манька, з 30 жовтня чомусь зменшилася майже вдвічі: з 11,5 тис. до 6,5 тисяч. При цьому кількість голосів за кандидата Сергія Сажка залишилася майже незмінною. Не змінились цифри і в інших кандидатів. Зрештою, за інформацією прес-служби ЦВК, Сашка вчора увечері комісія визнала переможцем.

У протоколі ОВК таку математику пояснили оцінкою «останніх» протоколів – терміном, якого у виборчому законодавстві навіть не існує.

«Остаточний» підрахунок відбувався у присутності озброєних людей в окружкомі. Вони не давали працювати ні спостерігачам, ні членам комісій, ні пресі. А деяких членів виборчкомів невідомі просто зачинили, аби вони «не заважали».

Після сюжету у ТСН-Тиждень про причетність Охендовського до отримання хабарів за «правильний» підрахунок голосів, до ТСН звернувся один зі свідків таких розмов.

«Я був свідком зустрічі, на котрій Михайло Охендовський за вирішення питань по проблемних округах просив хабар у розмірі одного мільйона доларів», – розповів він.

Зі зрозумілих причин свідок тих подій не поспішає показувати своє обличчя. Однак сподівається, що ця інформація зацікавить правоохоронців.

Крім того, повідомляється, щона 52-му окрузі уже скаржаться на діяльність ЦВК та її голови. Мовляв, в комісії зробили все, аби переміг колишній регіонал Ігорь Шкіря.

Кандидат у депутати по цьому округу Юрій Ломоносов твердить – Шкіря не тільки не гребував підкупом виборців, а й хвалився про це у місцевій пресі. Ломоносов скаржився на це до ЦВК, але відповідь йому відправили до окупованої сепаратистами Макіївки.

У Центрвиборчкомі також «не помітили» раптову зміну членів комісій перед виборами та фальсифікації у день голосування. Ломоносов разом з іншими кандидатами по 52 округу вимагає тепер у генпрокуратури розслідувати дії ЦВК.

Зазначимо, що телеканал «1+1», на якому виходить ТСН, належить голові Дніпропетровської ОДА, олігархові Ігореві Коломойському. У суботу, 8 листопада, ТСН анонсувала розповідь про те, як голова ЦВК Охендовський вимагав хабар за встановлення «правильного» результату на виборах.

9 листопада Охендовський заявив про погрози з боку Коломойського, на що олігарх відповів, що «на злодієві шапка горить».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук