Охочих взяти Свірзький замок у концесію наразі немає, ― чиновник

Марта Кривецька, 24 жовтня 20136660
Охочих взяти Свірзький замок у концесію наразі немає, ― чиновник
Андрій Левик

На сьогодні потенційних кандидатів, щоб взяти у концесію замок у Свіржі, немає. Ми зацікавлені в тому, щоб був конкурс, але для його оголошення потрібен час. Про це 24 жовтня розповів керівник відділу культурної спадщини та культурних цінностей Львівської обласної держадміністрації Андрій Левик.

«Наприкінці цього року або на початку наступного ми оголосимо конкурс. За попередніми підрахунками, щоб реставрувати замок, потрібно 30-35 млн грн», ― сказав він.

Також він додав: «Потрібно буде ще раз отримати підтвердження Міністерства культури України, до якого належить пам’ятка, про те, що цей об’єкт може бути переданий у концесію (передача об'єктів, що належать державі, в тимчасову експлуатацію за умови взяття концесіонером на себе зобов'язань щодо їх будівництва чи експлуатації, – ред.) з відповідними умовами, які були виставлені від органів охорони культурної спадщини».

Щодо умов передання замку орендареві, то, за словами Андрія Левика, першою є збереження об’єкту: «Ми б могли ставити питання про реставрацію замку, але це дуже вартісна річ, і документація дорога на такий великий об’єкт. Вся територія становить 25 гектарів. Все це має бути збережено».

Пристосування об’єкту має інші вимоги: «Якщо ми бачимо, що об’єкт зберіг добре свою автентичну планувальну структуру, і цю структуру можуть використати у майбутніх проектах, бо невідомо, хто виграє конкурс і яке в нього буде бачення. І в процесі того можуть ставитись певні вимоги», ― сказав Андрій Левик.

З його слів, у замку немає каналізації, електрики, водопостачання, зруйнована котельня, а також майбутньому концесіонеру потрібно буде думати над тим, щоб налагодити транспортне сполучення до об’єкту.

Нагадаємо, замок у селі Свірж, що в Перемишлянському районі Львівської області, вирішили передати у концесію. Таке рішення озвучили під час наради, яка відбулась у Львівській облдержадміністрації 22 жовтня.

Додамо, Львівська ОДА розірвала концесійну угоду по замку в Тартакові за бажанням концесіонера.

Довідка. Замок Свірж. В 2006 р. була проведена повна інвентаризація замку, що спричинило чутки, про продаж замку. Громадськість на чолі з колишнім директором Львівської галереї мистецтв Борисом Григоровичем Возницьким виступали рішуче проти передання замку в концесію на 49 років, а формальні власники споруди, управління охорони культурної спадщини ЛОДА та Перемишлянська районна влада, наполягало на передачі замку в приватну власність.

В грудні 2007 р. Кабмін завершив свою каденцію дозволом передачі в концесію замків в Свіржі. Колишній губернатор Львівщини Петро Олійник також всіляко лобіював варіант з концесією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук