Окупаційна влада Криму вирішила позбутися відомого заводу шампанського
Окупаційна влада Криму планує виставити на продаж завод шампанських вин «Новий Світ». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов.
За його словами, офіційно торги мають початися влітку 2017 року, але вже нібито «надходить багато пропозицій від іноземних інвесторів про придбання 100% акцій заводу». При цьому інвестори обіцяють зберегти структуру і особливості заводу, а «в майбутній договір купівлі-продажу будуть внесені зобов'язання щодо збереження колективу, інвестування і збільшення виробництва підприємства». Сергій Аксьонов заявив, що завод «Новий Світ» має велику історію і традиції, однак на сьогоднішній день він не може претендувати навіть на 0,5% ринку.
Нагадаємо, рівно три роки тому самопроголошена кримська влада вирішила націоналізувати українські державні винні підприємства - «Масандру», «Магарач» і «Новий Світ». Постанови про націоналізацію майна підприємств агропромислового комплексу, а також лісового і мисливського господарства були прийняті на засіданні Держради Республіки Крим наприкінці березня 2014 року. За інформацією ТАСС, у списку підприємств агропрому значилася 131 компанія, а з-поміж них завод шампанських вин «Новий Світ». У червні 2014 року екс-керівник держпідприємства Яніна Павленко заявила, що продаж ігристих вин заводу впав на 90%. За її словами, різке падіння попиту пов'язано з неможливістю поставляти продукцію в материкову частину РФ через відсутність російської акцизної марки.
У січні 2015 року повідомлялося, що 23 державні підприємства у Криму, які перебували до окупації півострова у сфері управління Міністерства аграрної політики та продовольства України планувалося перереєструвати в Києві. За словами екс-міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка у планах Мінагропроду було збереження самобутніх брендів.
Дім шампанських вин «Новий Світ» веде свою історію з 1878 року, коли князь Голіцин придбав маєток з однойменною назвою. Це стало початком закладки новосвітських виноградників, будівництва винарні, дому, винних погребів. Голіцин займався порівняльним дослідженням цінних європейських сортів винограду і виготовленням з цих сортів перших вин різних типів - від столових та шипучих до сухих та десертних.
До слова, у понеділок, 10 квітня, Росію змусили прибрати кримські вина зі стенду на спеціалізованій виставці вин в Італії. Росіяни намагалися показати на своєму стенді бренди «Новий Світ» та «Інкерман».