Олігархи використовували деяких добровольців для виконання політичного замовлення на виборах, - ЗМІ

СуспільствоВолодимир Пиріг, 2 листопада 20144680

На цих парламентських виборах Донбас як аеродром електорального підскоку використовували відразу три групи еліт: команда президента Петра Порошенка, Ігор Коломойський і колишні регіонали з «Опозиційного блоку».

Всі три групи, як з'ясувалося, мають прямий або опосередкований вплив на командування добровольчих батальйонів, які впродовж усієї виборчої кампанії наполегливо намагалися «взяти під охорону комісії», рішуче відсунувши в бік місцеву міліцію, пише «Дзеркало тижня. Україна».

«Кожен з трьох суб'єктів, як з'ясувалося, має прямий або опосередкований вплив на командування добровольчих батальйонів, які, як підтвердилося в черговий раз, підпорядковуються не тільки МВС, але і комусь ще, наприклад, своїм меценатам і покровителям», - йдеться у статті.

Зокрема, батальйон «Дніпро-1» «відзначився» в Костянтинівці і Красноармійську, де наполегливо намагався «взяти під охорону» окружні виборчі комісії, а потім зіткнувся з «Азовом» на ґрунті гарячої турботи про безпеку членів виборчкомів.

Той же «Дніпро-1» «відзначився» візитами на великі підприємства. Наприклад, бійці цього підрозділу блокували роботу шахтоуправління «Покровське» в Красноармійську, і це пов'язували з тим, що директор і співвласник підприємства Леонід Байсаров (Партія Регіонів) виставив свою кандидатуру як мажоритарник-самовисуванець на 50-му окрузі. Він мав величезні шанси на перемогу, однак зараз там невідомим чином лідирує екс-депутат ПР Євген Гєллєр, якого давним-давно регіонали у своєму колі дали прізвисько «Гаманець Партії» - за єдину його корисну функцію.

«Київ-2» відмовився виконувати наказ міністра МВС про передислокацію і залишився в Волновасі.

Як розповів нещодавно призначений голова Донецької ОДА Олександр Кіхтенко, упродовж всієї виборчої кампанії спостерігалися наполегливі спроби батальйонів взяти, так би мовити, під охорону комісії.

«Спроби ці ми припиняли. Мені довелося зібрати нараду з обласним управлінням МВС і вирішувати ці питання. Я не маю прямого впливу на МВС, але, як голова ОДА, несу відповідальність за організацію виборчого процесу. В результаті ми змогли домогтися свого, і дільниці охороняла міліція громадської безпеки. Нам вдалося не допустити серйозних порушень. Я маю на увазі, з точки зору безпеки», - розповів ZN.UA голова Донода.

Однак це не зовсім співпадає з розповідями мешканців визволених територій, зазначає автор статті. Вони не для запису стверджують зворотне: батальйони рішуче відсунули в бік місцеву міліцію у всіх питаннях, аж до того, що в деяких містах комбати самовільно встановили комендантську годину і без сорому зайняли приміщення, які їм сподобалися, під бази і казарми.

«Тим не менше, українські спостерігачі та експерти вже оприлюднили свої висновки. Вони, як правило, заявили про те, що порушення були, але не критичні для визнання самого факту виборів і їх результатів. Це свідчить про те, що Донбас не отримав політичного представництва, здатного взяти на себе вирішення всього комплексу важких проблем регіону. З тієї простої причини, що в парламенті майже немає людей, здатних усвідомити весь масштаб трагедії і прийняти цю трагедію як особисту», - резюмується у статті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук