Оновлену виставку для незрячих запрезентують у Львові 1 листопада

Ознайомитись з нею люди з вадами зору зможуть за допомогою тактильних відчуттів і аудіоозвучення

СуспільствоОрися Шиян, 21 жовтня 20154010
схематична візуалізація виставки в Палаці мистецтв

1 листопада у Львівському палаці мистецтв представлять інтерактивний соціально-мистецький проект «Торкаючись, бачу: великі українці». Скульптурні портрети видатних українців підпишуть шрифтом Брайля і озвучать інформацію про них голосами відомих артистів. Це унікальний проект для України, а Львів – перше місто, в якому такий експеримент презентується.

Першими її зможуть побачити діти з вадами зору, інформує прес-служба ОДА.

Виставку презентували торік у жовтні. На ній представили 12 скульптур, до кожної доданий опис шрифтом Брайля. Цьогоріч до проекту залучили дітей з особливими потребами. Нечуючі діти розмалювали скульптури кольоровими фарбами.

Інформацію про кожну постать озвучили через аудіомедійний засіб голосами відомих співаків, зокрема Святослава Вакарчука, Джамали, Павла Табакова.

В межах проекту представлено 12 скульптурних портретів визначних постатей: Івана Франка, Лесі Українки, Андрея Шептицького та інших. Серед них є й новітні герої – Сергій Нігоян, Георгій Гонгадзе.

«Ми пишаємося, що маємо героїв сучасних і з минулого, які створили основи, від яких ми можемо відштовхуватись, фундамент на якому ми повинні будувати. Виставка матиме значний резонанс у суспільстві, адже проблема адаптації та соціалізації незрячих зможе знайти вирішення власне у такій мистецькій формі. Метою проекту є зруйнувати бар’єр у доступі інформації, зокрема про історичних постатей, для людей з особливими потребами», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська.

Згодом проект «Торкаючись, бачу: великі українці» буде експонуватись у 20 народних домах районних центрів Львівської області, а також у інших містах України.

Презентація проекту відбудеться 1 листопада о 16:00 у Львівському палаці мистецтв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук