У Львові відкрилась перша виставка для незрячих
Сьогодні, 1 жовтня, у Львові відкрилася виставка "Торкаючись - бачу", яка дає можливість незрячим "побачити" портрети кінчиками пальців.
Відкриття відбулося у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького. Це унікальний проект для всієї України. Львів став першим містом, в якому такий експеримент презентується.
За словами одного з організаторів скульптора Василя Одрехівського, викладача ЛНАМ, вартість проекту - близько 200 тис. грн. Ідея проекту виникла в мистецтвознавця Анастасії Сімферовської, куратора ЛНАМ. Долучились до експерименту і ротарі-клуби Львова.
Виставка є першим досвідом співпраці Львівської національної галереї мистецтв та Львівської національної академії мистецтв. Її ідея полягає в тому, щоб портретні образи з ряду картин втілити в об'ємні скульптурні портрети. На виставці відтворено 12 портретів з експозиції галереї мистецтв.
Як розповіла автор ідеї Анастасія Сімферовська, таким чином організатори виступають новаторами і руйнують головний музейний канон - "не торкатись руками до експонатів". "Наше мистецтво стає інтерактивним, ближчим до європейського, щоб музей і в нас також став можливою зоною відпочинку для людей з особливими потребами," - додала вона.
Скульптури виготовили студенти академії. Вони мали відтворити різні за стилем портрети - від традиційно-академічних до модерних і авангардних. Таке відтворення допоможе незрячій людині зрозуміти, у чому полягає різниця художніх стилів.
Виставка триватиме до кінця року, а потім перейде у власність до "Ротаракт" клубу. Скульптури будуть розміщені в залах постійної експозиції відділу Європейського мистецтва XIX - XX ст. серед інших музейних експонатів, у безпосередній близькості з оригіналами.
Організатори планують проводити такі виставки щороку тривалістю по кілька місяців.