Опівночі Росія планує припинити постачання електроенергії до Білорусі

Світ28 червня 201198213

Компанія ”Інтер РАТ” не одержала коштів на сплату боргу від білоруської сторони в призначений термін - до 8.30 мск 28 червня, з 0 годин 29 червня компанія тимчасово припиняє постачання електроенергії до Білорусі, повідомляє РІА «Новости».

”На 8.30 мск 28 червня необхідний платіж за електроенергію не надійшов. У зв`язку з цим ми з 00.00 мск 29 червня повністю припиняємо постачання електроенергії до Білорусії. Чекаємо від білоруських партнерів погашення боргу й чергового платежу в повному обсягу”, - сказав офіційний представник ”Інтер РАТ”.

”Інтер РАТ ЄЕС” 9 червня обмежувала постачання електроенергії до країни через наявність у Білорусі боргу. Заборгованість тоді становила 1,5 млрд. російських рублів. Спочатку повне припинення постачань, якщо борг не буде погашений, планувалося на 22 червня, але потім було прийнято рішення перенести його на 27 червня.

Проте 13 червня постачання було повністю відновлено, а 15 червня ”Біленерго” переказало перший транш платежу із заборгованості у розмірі 600 млн. російських рублів (борг за березень).

Борг виник через те, що в Білорусі вже декілька місяців неможливо купити валюту на біржі. При цьому представники ”Біленерго” заявляли, що у них достатня кількість білоруських рублів для розрахунку з російським постачальником, і проблема тільки в конвертації валюти.

Частка російської електроенергії становить 12% у балансі добового енергоспоживання країни. Білоруська енергосистема, як заявляє влада країни, може самостійного виробити достатню кількість електроенергії для стовідсоткового забезпечення населення і промисловості. Проте собівартість білоруської електроенергії вища за російську.

У 2011 році Білорусь має намір імпортувати з Росії 3 мільярди кВт. годин електроенергії за контрактом з ”Інтер РАТ”.

Загальне споживання електроенергії в республіці в 2010 році становила 37,46 мільярда кВт.год., при цьому джерелами ”Біленерго” було вироблено 32,3 мільярда кВт.год., блок-станціями - 2,26 мільярда кВт.год.

ВАТ ”Інтер РАТ ЄЕС” - російська електроенергетична компанія, яка контролює низку генеруючих і розподільчих енергетичних активів в РФ і за кордоном. Сумарна встановлена потужність електростанцій компанії становить близько 28 ГВт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук