Оподаткування вкладів на Кіпрі сколихне український бізнес, - експерт

17 березня 2013492819
Олег Соскін

Ситуація, яка склалась на Кіпрі, з введенням податку на прибуток із банківських вкладів, матиме вагоме значення і для України, вважає економічний експерт Олег Соскін.

"Іноземних інвестицій в Україні найбільше саме з Кіпру. А отже, фінансова криза в цій країні сколихне і середній, і великий бізнес в Україні. Це буде загалом дестабілізація економічної ситуації, оскільки вже не відбуватиметься цільове поповнення оборотних коштів з Кіпру", - цитує О. Соскіна УНН.

За словами експерта, олігархи України, які мають вклади в банках Кіпру будуть переводити свої банківські рахунки в інші банки світу. Але на сьогодні вони вже багато втратили.

Європейський союз має свою налагоджену банківську систему, головний принцип якого - офшорам у Європі уже не бути, і він вимагає виконання цих принципів іншими країнами - членами ЄС. Кіпр, на думку економіста, змушений до таких дій, хоча країна вже не буде так процвітати як зараз.

"Кіпр завжди був найбільшим офшором для пострадянського простору, а сьогодні один із кандидатів на економічний дефолт. Тому такі дії уряду спричинені бажанням хоча б стабілізувати ситуацію, яка склалась в країні. Але повернутись до розквіту фінансової системи не вдасться. Схожа ситуація свого часу була у Швейцарії", - зауважує фахівець.

Як пише Радіо Свобода, парламент Кіпру відклав у неділю дебати з приводу запровадження спеціального податку на банківські вклади. Як повідомив речник парламенту, обговорення, спершу було заплановане на другу половину дня в неділю, тепер перенесене на понеділок.

Нагадаємо, внаслідок проблеми фінансового сектору Кіпру, Євросоюз узгодив виділення країні 10 млрд євро допомоги. Однак влада Кіпру зобов’язується цим ввести одноразовий збір у розмірі 9,9% на депозити кіпрських банків розміром понад 100 тис. євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук