«Опора» склала рейтинг прогульників і дисциплінованих депутатів Верховної Ради

«Опора» склала рейтинг прогульників і дисциплінованих депутатів Верховної Ради
фото ZAXID.NET
ГМ «Опора» склала рейтинг прогульників та надактивних депутатів ВРУ

Верховна Рада восьмого скликання впродовж перших двох сесій працювала на 30% більше за парламент сьомого скликання: 64 робочих пленарних днів проти 49.

Про це йдеться у звіті громадянської мережі «Опора».

За даними письмової реєстрації, в усіх без винятку пленарних засіданнях взяли участь всього 11 народних депутатів України, шестеро з них – мажоритарники Ігор Гузь («Народний фронт»), Володимир Развадовський («Воля народу»), Ігор Артюшенко (Блок Порошенка), Артем Ільюк («Відродження») та позафракційні Олег Осуховський та Андрій Іллєнко.

Серед народних депутатів найменшу кількість пленарних засідань відвідали позафракційні Андрій Білецький (5%), Дмитро Ярош (6%), Андрій Денисенко (22%); депутат групи «Воля народу» Ярослав Москаленко (23%), член фракції «Опозиційний блок» Михайло Добкін (26%), член групи «Воля народу» Володимир Зубик (28%), член фракції Блоку Порошенка Віталій Чепинога (29%) та позафракційний Костянтин Жеваго (29%).

Дмитро Добкін («Опозиційний блок») залишається єдиним обранцем (не враховуючи незаконно утримувану на території РФ Надію Савченко), який протягом двох сесій не підготував жодного запиту, не виступав на пленарних засіданнях і не зареєстрував жодного законопроекту.

Найбільш дисциплінованими виявилися члени фракції «Народний Фронт», які в середньому відвідали 88% пленарних засідань. Найменш активно брали участь у пленарних засіданнях члени депутатської групи «Відродження» (68%).

За підрахунками «Опори», фракція «Народний Фронт» найчастіше підтримувала винесені на розгляд парламентом проекти рішень (у 69 % випадків), друге та третє місце за цим показником поділяють фракції Радикальної партії Олега Ляшка (67%) та «Блоку Петра Порошенка» (60%). Серед фракцій правлячої коаліції ВО «Батьківщина» найменше голосувала «за» проекти законів та постанов, які стояли у порядку денному (50%).

Слід відзначити, що фракція «Опозиційний блок» масово ігнорувала голосування за питання порядку денного пленарних засідань та найменше з усіх фракцій підтримувала проекти законів та постанов (голосування «за» лише у 8,53 % випадків).

Рекордсменами за кількістю виступів є голови фракцій Олег Ляшко (Радикальна партія, 293 виступи), Юрій Луценко (Блок Порошенка, 196 виступів) та Олег Березюк («Самопоміч», 198 виступів), а також позафракційний обранець Юрій Левченко (ВО «Свобода», 156 виступів).

Протягом двох сесій роботи (27.11.2014 – 17.07.2015) парламентарі підготували 92,5% від загальної кількості у 3711 законодавчих актів, усього зареєстрованих у Верховній Раді, та встигли розглянути близько 40% від усіх зареєстрованих законопроектів та проектів постанов. Трохи більше половини (58%) з розглянутих парламентом законопроектів були результативно проголосовані та прийняті. З усіх прийнятих законопроектів 65,5% були ініційовані депутатами, 24,8% – Кабінетом міністрів України і 9,8% – президентом.

Ольга Айвазовська, координатор парламентських і виборчих програм «Опори», зазначила, що найбільше середнє число зареєстрованих законопроектів на 1 народного депутата (авторство або співавторство) припадає на членів фракції ВО «Батьківщина» (55), Радикальної партії Олега Ляшка (47) та позафракційних обранців (30).

Типові «середняки» - це «Народний фронт» (27), «Самопоміч» (23) і «Блок Петра Порошенка» (22), група «Воля народу» (19). Аутсайдери за цим показником – депутати «Опозиційного блоку» та групи «Відродження» (по 13).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук