«Опозиційний блок» втратив держфінансування через розкол у партії

Наприкінці 2018 року партія розкололася на два крила, тому НАЗК тепер не знає, котрому з них переказувати гроші

Партія цьогоріч мала б отримати майже 62 млн грн з держбюджету

Національне агентство з питань запобігання корупції призупинило перерахування державних коштів «Опозиційному блоку» через конфлікт в партії. Причиною цього кроку стали несумісні вимоги представників партії та судову заборону.

Як повідомила прес-служба НАЗК, до них надійшли листи від представників «Опоблоку»: один з підтвердженням реквізитів партійного рахунку для отримання бюджетних коштів, другий — з проханням утриматися від перерахування коштів на цей рахунок.

Також у відомстві посилаються на ухвалу Окружного адміністративного суду Києва про заборону суб’єктам державної реєстрації здійснювати реєстрацію будь-яких змін до установчих документів партії.

«Нацагентство вважає, що наявні суперечності у листах представників політичної партії, а також надіслана копія ухвали Окружного адмінсуду … є достатніми підставами для призупинення перерахування «Опозиційному блоку» коштів, наданих з держбюджету на фінансування її статутної діяльності», – повідомила прес-служба НАЗК.

НАЗК наголосило, що рішення ухвалили до з’ясування та усунення обставин, які призвели до призупинення перерахування державного фінансування.

НАЗК є головним розпорядником коштів за програмою «Фінансування статутної діяльності політичних партій» і здійснює держконтроль за цільовим використанням партіями коштів, виділених з держбюджету. Також агентство несе відповідальність за управління та контроль за використанням цих коштів.

У І кварталі 2019 року на фінансування статутної діяльності «Опоблоку» з держбюджету виділили 15,489 725 млн грн. Загалом на фінансування партії цьогоріч з держбюджету передбачено 61,959 млн грн.

Нагадаємо, нещодавно у партії стався розкол. 9 листопада 2018 року співголова «Опозиційного блоку» Юрій Бойко та лідер партії «За життя» Вадим Рабінович повідомили, що підписали угоду про створення «Опозиційною платформи – За життя». Прес-служба політсили потім заявила, що це є персональним рішенням Бойка, а не всієї партії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук