Оркестр "Віртуози Львова" презентують передвеликодню містерію "Страсті Христові"

Головні Новини за 1 квітняМарічка Крижанівська, 1 квітня 2015, 17:13 466 0

У камерного оркестру "Віртуози Львова" за останні роки з'явилася традиція - у Страсний тиждень виконувати духовні твори у циклі "Страсті Христові".

Попередні роки такий концерт-містерію "Віртуози Львова" та диригент Мирон Юсипович давали просто неба перед Домініканським собором. 

Цьогоріч музиканти вирішили виїхати на межі старовинної частини Львова у спальний район, де концертуватимуть у неділю, 5 квітня, у сихівській церкві Різдва Пресвятої Богородиці.

Передвеликодню містерію творитиме філософська музика Генделя, Гріга, Бріттена, Баха, Барвінського та Альбіноні, підсилена словом. Поміж музичними номерами настоятель храму отець Орест Фредина читатиме цитати Андрея Шептицького. 

"Ми скомпонуємо за змістом музику і слово. Усе вкладеться у таку композицію, буде підібране відповідне світло. Тобто ця містерія має драматургію, як спектакль: початок, розвиток, кульмінацію і закінчення, апофеоз, своєрідний катарсис", - розповів диригент Мирон Юсипович.

У той же цикл входить й концерт "У тінях часу…", який відбудеться 8 квітня у Львівській філармонії.

Диригент Ірина Вакуліна та "Віртуози Львова" виконають "Stabat Mater" Вівальді для мецо-сопрано та камерного оркестру, а також твори сучасного естонського композитора Арво Пярта.  

"Це наша молитва у музиці. Ми підібрали духовні твори, які б допомогли нам поринути більше в себе, у свій духовний світ, щоб пережити і правильно підійти до того великого свята, яке нас чекає", - додала Ірина Вакуліна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук