Оточені хаосом

БлогиМаксим Столярчук , 20 листопада 2018 1710 4
Максим Столярчук
викладач, економіст, Об'єднання «Самопоміч»

Оточені хаосом, пожираються неважливим, бідкаючись і не усвідомлюючи, що сьогодні експлуатація невдоволення – це шлях до влади та прибутковий бізнес.

У суцільному бедламі усвідомлення перших двох політичних принципів Тодда (закони Мерфі) буде ідеальним фільтром від навколишнього «вірусняка»:

1. Неважливо, що вам говорять, вам говорять не всю правду.

2. Неважливо, про що говорять, мова завжди про гроші.

І гарно було б, якби від нерозуміння цього страждали лише нерозуміючі та байдужі. Але ні – ми всі в одному човні! А хитрющі «незмінні політики», прекрасно усвідомлюючи нашу приреченість обтяжливими обставинами спільного, діють нам в піку законом Прайса: «Людину з мас треба обслуговувати масовими методами. Заразливо все».

Ми ж сперечаючись не бажаємо бачити свої помилки. Лише змінивши кут зору, можна зрозуміти, що помилка – це не те, що призводить до невдач, це те, що ти перестав робити і взамін отримав бажане.

Залишилось визначитись з бажаним. Може, нарешті час?!

Але спершу важливо усвідомити, що поки кожен з нас не захоче – доти кожний з нас не отримає!

А так живемо поділеними на тих хто знає, що чекає від країни і ціну цього, і тих, хто зовсім не розуміє, ба більше, вдягнувши вишиванку, очікує чогось безкоштовного та чужими руками.

Задумайтесь над цим. Фронт боротьби, насправді, дуже вузький. Чого б не говорили і не вигадували діючо-старі політикани!

А я тим часом вам розповім, що викликає огиду і супротив «з останнього» у мене.

Топ рейтингу - «Прєдводітєль-євробляхер», «лідер громади, який відповідально ставиться до усіх своїх заяв» - як він себе сам скромно характеризує. В знак протесту він спалює Range…

Гордо і театрально дотримуючи слова. В мене виникає просте запитання. Чи не є це початком нової виборчої кампанії. Можливо йому вигідні такі настрої?

Давайте розберемось.

48% працездатного населення України не платить податків. У Львівській області це співвідношення зберігається на тому ж рівні, а в її прикордонних районах – особливо: Яворівському, Жовківському та Мостиському – на рівні 80%. Чи можна сказати, що це репрезентативна вибірка 50-60% тих, хто сьогодні використовує «євробляхи»? Думаю, так! Але в межах цієї цифри їхня когорта різна за етичною складовою.

Саме тут я б виділив такі групи:

1. ті, хто заробляє на цьому або гроші (використання шпарин законодавства), або імідж (гра на невдоволенні людей);

2. ті, хто просто придбав авто, бо це «економно/потрібно», в тому числі повіривши в «обіцянки» першої групи, що питання узаконення такого автомобіля вони здатні «порєшать».

Учасники другої групи, при належних економічних умовах і можливостях, з урахуванням уже прийнятого закону, її покинуть.

Перші, ніби теж зникнуть, але на умовах перетворення, шукаючи іншу важливу для суспільства проблему, сміття/ліси/земля/пенсії/екологія/контрабанда, діятимуть за тим самим принципом і за тими самими схемами. Саме вони є небезпечними для кожного з нас.

Небезпечні, бо прекрасно розуміють суть хаосу, - «розділяй і владарюй». І тому картино-театральне спалення автомобіля, слід розглядати не як вияв протесту громадян, а як свідому маніпуляцію Першої групи, їх плата Другій групі за свою нездатність «порєшать», як вони обіцяли, і втримати в орбіті свого впливу людей.

Напевно, ви чули теорію Чезаре Ломбразо про взаємозв'язок рис обличчя людини до її схильності до злочину. Пропоную вам провести експеримент і зробити самостійні висновки «пробігшись» в інтернеті по «гарячих» публікаціям представників першої групи.

У США за вбивство іноді можуть присудити до 10 років позбавлення волі, а за несплату податків – мінімум 20, бо це особливо важкий злочин – злочин проти всіх, проти держави!

Пригадуєте ґангстера Аль Капоне? Арештували його не агенти ФБР, не поліція, а співробітники податкової служби США. «У житті неминучі тільки смерть і податки», - писав свого часу Бенджамін Франклін. Про те, що за махінації з податками неминуче настає розплата у вигляді справедливого суду знає кожен американський школяр. Натомість їхні українські ровесники живуть в іншій реальності, де безкарність шахраїв спонукає ставити під сумнів закон і порядок. У нас злочин проти держави – це привід для гордості і самолюбства!

Плювок в обличчя тим, хто в важких умовах ще залишається чесним!

Повертаючись до «Прєдводітєля», він міг би гідно вчинити, передавши авто в АТО, продавши, щоб допомогти дітям чи літнім людям, або роздавши виручені кошти для реєстрації збаламученим ним же «євробляхерам» другої групи. Але ні, їхній молодій «політичній силі» значно краще в красиву обгортку загорнути лайно, що тхне небажанням платити, соціальною нерівністю, порушенням закону, і яке потім ковтнуть усі нерозуміючі адепти… Дивитись 1 і 2 принципи Тодда.

Певен, ви не раз переконувались постфактум, що складні проблеми завжди мають прості та легкі для розуміння неправильні рішення.

Загалом, у цій ситуації винна тільки влада! Влада, яка не працює для того, щоб створити економічні можливості своїм громадянам на доступне авто відповідної якості. Влада, що неспроможна знизити акциз, бо не знаходить інших джерел наповнення бюджету, хоча вони перед її носом - в тіні. Влада, яка має в цьому питанні корупційну зацікавленість, яку вона передбачила і вдало експлуатує підтримуючи саме такі умови (мільйони доларів прямують з регіональних митниць у Київ «на майбутню гречку»). Влада, яка безсила в своїй всемогутності та всемогутня у своєму безсиллі. Влада, яка спокійно дивилася, як роками в Україну завозили авто на єврономерах, Влада, яка лише прораховує чи вигідніше їм проголосувати за чи проти та як від цього зміниться її рейтинг, не думаючи чи виграє від цього народ.

P.S. І поки я дописував статтю, пролунало оголошення, що представники новоствореної політичної сили «євроблях», що перебуває в зародженні, будуть блокувати дороги по Україні. От вам і конкретне втілення поради відомого, зараз сказали б політехнолога, Ніколо Макіавеллі - «розділяй і владарюй», про що вже згадував вище. Пробують розділити десятки мільйонів автовласників України, але чи вдасться їм «володарювати»?! Дно! Друзі, ідучи таким шляхом за нашої мовчазної згоди, скоро в Україні появляться партії: «Контрабандистів України», «Повій України», «Педофілів України», «Бурштнинників», «Корупціонерів України», але ні, остання вже є.

Ще, я дуже здивований, чому європейці і американці не платять за спожитий нами газ. Якось не по-партнерськи і непорядно. Вам так не здається? Можливо, китайці.

ВВП Польщі у 5 разів більший за ВВП України. Газу поляки споживають удвічі менше за нас при приблизно однаковій кількості населення. Не знаю точно, скільки нас, бо всеукраїнський перепис робити владі не вигідно: раптово може зменшитись кількість виборців, злетить значна частина соціальних виплат «мертвим душам» тощо, а поляків – майже 39 млн. Тому тут лише два варіанти: або ми глибоко технологічно відстали, або комусь там «медом помазано». Але не страшно, є ж субсидія. Ви ніколи не задумувались, що ж стимулює ця субсидія? Правильно – споживання газу! В тому числі левову частку, що належить агресору!

Цього року уряд переглядає підстави надання субсидії з аргументацією, що минулого року вона надавалась неефективно. Ну, подумаєш, нічого страшного, що ми всі разом скинулись на оплату газу якомусь олігарху. Але от вже зараз вони зрозуміли свої помилки і обов’язково «впровадять покращення». Пробачте їм, що ми «вчора» трохи більше втратили…

Уявімо, ми з вами усі сидимо в літаку, заходить капітан і каже: «Дорогі пасажири, я ще не літав, щойно закінчив школу пілотів гелікоптерів, не хвилюйтесь, я все знаю і неодноразово демонстрував свої знання на тренажерах, до світлого майбутнього тут недалеко, годинки 4 польоту». Довіримось? Полетимо? Чому ж у інших речах ми такі наївні?

Страшна проблема у тому, що політики, чиновники, олігархи та інші агенти нашого спільного безладу не несуть ніякої відповідальності за свої дії. Раніше, щоб отримати владу або якось вплинути на неї, треба було брати меч в руки і, ризикуючи своїм власним життям, боротися за те, в що ти віриш. Ніхто з них не пройшов такий шлях. Ми безпідставно возвеличили їх самі.

Прогрес цивілізації, новітні технології озброюють нас сьогодні не тільки мечами, важливо навчитись все це використовувати на своє благо.

А щодо субсидії, на даний момент вихід лише один – її монетизація! Влада цього страшенно не хоче, бо коли наші з вами гроші у «великому котлі», зловживати ними легше. Наприклад, Іран – мега «демократична» країна – ще 20 років тому монетизував субсидії, а у нас «шпеціалісти» говорять, що це нереально. Для них – так. Для України і українців – вкрай потрібно! Адже кожна людина, яка має підстави на отримання субсидії, матиме свій персоніфікований рахунок в банку, на який будуть приходити реальні кошти субсидії тільки на оплату газу.

Маючи такий ресурс на своєму рахунку, природно, що люди будуть зменшувати споживання, щоб зекономити свої кошти по максимуму, і платити тільки тими, які їм субсидіювала держава. Такий інструмент зменшить споживання газу мінімум на 30% за рік і значно підвищить нашу енергонезалежність, на думку багатьох експертів.

Маргарет Тетчер якось сказала: «Державних грошей не існує, існують гроші платників податків». Тому не існує уряду Гройсмана, є уряд України! Біл-борди за наші кровні виглядають огидно, але нерозуміючі сприймають їх не як свої марно витрачені кошти, а як обов’язковий антураж інфраструктурного господарства країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук