Папа Франциск дозволив використовувати контрацепцію в регіонах, уражених вірусом Зіка

СвітВолодимир Пиріг, 18 лютого 20164290

Під час польоту назад в Рим після дводенного візиту на Кубу і в Мексику Папа Римський заявив, що використання засобів контрацепції допускається в тих регіонах, де активно поширюється вірус Зіка.

Слова лідера католиків стосуються здебільшого Латинської Америки: місцеві жінки стали частіше робити аборти чи користуватися контрацепцією, щоб не мати проблем зі здоров'ям дітей, оскільки зараження вірусом Зіка може привести до енцефаліту у дитини.

Латинські єпископи раніше заявили, що вірус Зіка не виправдовує аборти чи контрацепцію. Однак Папа Франциск заявив, що аборт ніколи не був прийнятним, в той час як контрацепція є «меншим злом» за деяких обставин.

У цьому контексті він вказав на те, що Папа Павло VI в енцикліці «Humanae Vitae» в 1968 році підтвердив аморальність контрацепції, але дозволив використовувати її монахиням, якщо їм загрожує зґвалтування.

Він наголосив, що запобігання вагітності не є абсолютним злом у певних випадках, інформує WSJ.

Вірус Зіка переносять комарі. Вперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Всесвітня організація охорони здоров’я 1 лютого оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук