Папа Римський назвав фейкові новини «серйозним гріхом»

СвітРоман Ганкевич, 17 грудня 20173420
Папа Франциск: Місія журналістів належить до найважливіших

Папа Римський Франциск розкритикував журналістів, які драматизують старі скандали і роблять новини із сенсацій. Він назвав це «дуже серйозним гріхом», пише The Guardian.

Як зазначається, Папа Франциск своє щорічне послання щодо комунікацій присвятив «фейковим новинам». Понтифік заявив представникам католицьких ЗМІ, що журналісти виконують одне з фундаментальних завдань в демократичних суспільствах. При цьому Папа Римський нагадав їм про необхідність надавати точну і повну інформацію, уникаючи одностороннього підходу.

Він закликав уникати так званих «гріхів інформації», якими є дезінформація, тобто часткова інформація, наклеп та дифамація. «Це дуже серйозні гріхи, що нищать серце журналіста та завдають шкоди людям», – наголосив Папа Франциск.

Папа Франциск зазначив, що в теперішньому часі, що характеризується поспіхом та тривожністю, тяжінням до сенсаційності та перебільшеною емотивністю, виникає нагальна потреба у вірогідній інформації, з перевіреними даними та новинами, що не спрямовані на те, щоб викликати здивування та хвилювати, а швидше на те, аби виховувати в читачів здоровий критичний розум, що дозволяє їм ставити належні запитання та робити обґрунтовані висновки.

Середні й малі видання, за словами Папи, найлегше можуть відповідати на ці вимоги, оскільки вони зберігають здорові зв’язки з місцевістю, до якої належать, що дозволяє їм подавати інформацію, не розраховану на великі маси та менш залежну від тиску мінливої моди.

Нагадаємо, наприкінці вересня, прес-служба апостольської столиці інформувала, що Папа Римський обрав для свого нового послання у 2017 році тему фейкових новин. За інформацією Reuters, це послання буде оприлюднено 24 січня 2018 року на свято святого Франциска Сальського, який є покровителем журналістів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук