Парламент ухвалив останній «безвізовий» закон

Верховна Рада ухвалила закон з «безвізового пакета» про удосконалення засад діяльності Національного агентства України з виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

За закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської Комісії про стан виконання Україною плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно удосконалення засад діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, на засіданні в четвер у другому читанні та в цілому проголосував 261 депутат.

Закон вносить зміни до закону про Нацагентство з виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, які уповноважують Нацагентство не тільки на збереження активів, на які накладено арешт в кримінальному провадженні, а й на володіння, використання та /або розпорядження такими активами, в тому числі правом реалізації технологічної переробки або передачі в управління активів, конфіскованих в кримінальному провадженні, передає «Інтерфакс-Україна».

Закон також передбачає на законодавчому рівні закріпити розміри посадових окладів працівників Нацагентства, що стане додатковою гарантією їх незалежності, а також усунути внутрішні технічні неузгодженості між положеннями цього закону.

Народні депутати проголосували закон з урахуванням поправки, в якій, як зазначив міністр юстиції України Павло Петренко, йдеться про відкритість Єдиного реєстру активів, на які накладено арешт в кримінальному провадженні, «до нього матимуть доступ громадяни України». Петренко зазначив, що відкритою буде інформація, яка не розкриває таємницю слідства.

Перед голосуванням спікер парламенту Володимир Гройсман зазначив, що це – останній проект закону, прийняття якого є умовою надання Україні безвізового режиму з боку ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук