Парламент забрав право в генпрокурора призначати працівників Антикорупційної прокуратури
До теми
Верховна Рада України позбавила генерального прокурора права призначати співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) крім керівника, керівника підрозділу антикорупційної прокуратури та заступників.
Відповідний законопроект № 4055 у другому читанні підтримали 302 депутати, інформує РБК-Україна.
Відповідно до законопроекту, генпрокурор буде мати повноваження щодо призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, першого заступника і заступника керівника цієї прокуратури. А керівник САП буде призначати осіб на інші адміністративні посади в ній. Конкурсна комісія буде подавати лише по одній кандидатурі на кожну з посад.
Закон визначає, що призначення на адміністративну посаду в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі здійснюється за результатами відкритого конкурсу. Організацію та проведення конкурсу здійснює конкурсна комісія, до складу якої входять чотири особи, визначені Радою прокурорів України, і сім осіб, визначених Верховною Радою України. Членами конкурсної комісії повинні бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, громадський авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції. Не можуть бути членами конкурсної комісії державні службовці та особи, що займають політичні посади, депутати Верховної Ради та місцевих рад, військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів, а також члени політичних партій.
Кандидатури, відібрані конкурсною комісією, по одній на кожну з адміністративних посад у САП, подаються на розгляд керівника САП, який вносить кандидатуру на розгляд генпрокурора для подальшого призначення на адміністративну посаду. В той же час генпрокурор не матиме права відхиляти ці кандидатури.
Кандидатура, відібрана конкурсною комісією на посаду керівника САП, подається на розгляд генпрокурора. Відібрані конкурсною комісією кандидати на кожну з адміністративних посад подаються на розгляд керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для подальшого призначення на адміністративну посаду.
Згідно з документом, кандидатури на посади керівника САП, його першого заступника і заступника, відібрані конкурсною комісією, подаються на розгляд генпрокурора тільки після отримання конкурсною комісією підтвердження їх відповідності вимогам законів України «Про очищення влади» та «Про запобігання корупції», а також про одержання допуску до державної таємниці відповідно до Закону України «Про державну таємницю».
Щоб стати прокурором САП, необхідно мати вищу освіту, не менше п’яти років у сфері права і володіти українською мовою, зазначає «Інтерфакс-Україна».