Парламент в першому читанні визначив порядок визнання організацій терористичними

Верховна Рада України схвалила в першому читанні урядову законодавчу ініціативу, яка визначає судову інстанцію, а також суб'єкти, які мають право визнавати організації терористичними.

Як передає «Інтерфакс-Україна», на засіданні у вівторок за законопроект №1840 проголосували 270 парламентаріїв.

Суб'єктом права законодавчої ініціативи вказано Кабмін, ініціатором законопроекту – прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що в законодавстві України відсутня норма, за якою організацію можна визнати терористичною. Тому пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, визначивши, що справи про визнання організацій терористичними підсудні Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції і що постанови суду про визнання організації терористичною підлягають негайному виконанню.

«Також, пропонується доповнити Кодекс новою статтею 1837 (визначальною особливістю провадження у справах за зверненням органів прокуратури про визнання організації терористичною)», – наголошується в документі.

Крім цього пропонується внести зміни до закону України «Про Службу безпеки України». Його пропонується доповнити новим пунктом, встановивши право СБУ в рамках проведення заходів по боротьбі з тероризмом ініціювати перед органами прокуратури питання про подачу позову до суду про визнання організації терористичною.

Також, проектом закону пропонується доповнити закон України «Про боротьбу з тероризмом» новою статтею, положення якої будуть регулювати питання визнання організації терористичною.

«Зокрема, передбачається внести зміни до пункту 1 частини першої статті 4 закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України», передбачивши, що в тому випадку, якщо терористична діяльність організації призвела до виникнення кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, така організація може бути визнана терористичною рішенням РНБО України», – йдеться в пояснювальній записці.

Разом з тим, перед голосуванням за прийняття цього законопроекту в першому читанні, виступаючи з трибуни парламенту, лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко і лідер фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко наполягли на тому, щоб при доопрацюванні документа була встановлена процедура визнання організацій терористичними шляхом голосування в парламенті за поданням Ради національної безпеки і оборони.

Луценко також додав, що в законопроекті має бути зазначено, що приналежність громадянина до тієї чи іншої терористичної організації повинен визначати суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук