Парламент визначив умови заміни довічного ув’язнення більш м’яким покаранням

СуспільствоВолодимир Пиріг, 26 листопада 20157601

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м’яким покаранням.

За відповідне рішення проголосували 233 народних депутати.

Законопроект передбачає, що до особи, яка відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі, може бути застосовано умовне звільнення від відбування покарання, якщо суд визнає, що така особа не потребує подальшого відбування цього покарання і фактично відбула не менше двадцяти років позбавлення волі.

Умовне звільнення від подальшого відбування покарання у вигляді довічного позбавлення волі застосовується лише за відсутності у засудженого злісних порушень встановленого порядку відбування покарання протягом останніх трьох років.

До особи, яка умовно звільнена від відбування покарання у вигляді довічного позбавлення волі, одночасно встановлюється адміністративний нагляд відповідно до закону. Після закінчення встановленого законом строку адміністративного нагляду засуджений, який виконав покладені на нього обов’язки та не вчинив нового злочину, за клопотанням осіб, передбачених частиною першою статті 539 Кримінального процесуального кодексу України, звільняється судом від призначеного йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

У випадку заміни засудженому призначеного судом покарання у вигляді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк 25 років у строк відбування покарання повністю зараховується час перебування під вартою та період фактичного перебування у місцях позбавлення волі.

Покарання у вигляді позбавлення волі на строк 25 років не підлягає подальшій заміні на більш м’яке покарання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук