Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про порушення прав людини в Криму

Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію про порушення прав людини в Криму
Парламентська асамблея ОБСЄ засудила репресивні дії окупаційної влади Криму проти кримських татар

На Парламентській асамблеї ОБСЄ, яка відбувається у Тбілісії, ухвалили декларацію, яка включає в себе запропоновану українською делегацією жорстку резолюцію, яка засуджує анексію Росією українського Криму. Про це повідомила у своєму Twitter речниця міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

«Щойно в Тбілісі ПА ОБСЄ ухвалила підсумкову декларацію, а також українську резолюцію про порушення прав людини в Криму», – написала вона.

Резолюція, внесена на розгляд Парламентської асамблеї ОБСЄ українськими представниками, називається «Про порушення прав людини і основних свобод в Криму, порушення прав кримськотатарського населення».

У документі засуджуються репресивні заходи з боку «де-факто влади» проти Меджлісу кримськотатарського народу і його керівників, а також жорсткі обмеження свободи мирних зібрань, що поширюються в тому числі і на традиційні заходи, приурочені до річниці депортації кримських татар.

Парламентська асамблея ОБСЄ засудила обмеження свободи ЗМІ та свободи вираження думок в анексованому Криму, а також висловила стурбованість у зв’язку зі зникненням можливості отримання освіти українською мовою.

У резолюції є заклик до Росії «невідкладно і беззастережно» звільнити політв’язнів-кримчан, «які були незаконно затримані або ув’язнені за сфабрикованими звинуваченнями де-факто влади в окупованому Криму».

«За» проголосували представники парламентів понад 50 країн, що входять в ОБСЄ, загалом – 112 голоси. «Проти» затвердження Тбіліської декларації проголосували делегації РФ і Вірменії – шість голосів. Утрималася від голосування за засудження російської агресії делегація Казахстану і один з делегатів від Італії – всього п’ять голосів, повідомив нардеп Антон Грещаненко на своїй сторінці у Facebook.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук