ПАРЄ просить Україну і РФ захистити права зниклих безвісти на Донбасі Гаазькими конвенціями

Депутат політичної групи Соціалістів у ПАРЄ Стефан Шеннах закликав Україну та РФ приєднатися до Гаазьких конвенцій для розслідування обставин зникнення людей безвісти в результаті збройного протистояння на Донбасі та ситуації в Криму.

Про це депутат заявив, виступаючи від імені політичної групи з реакцією на доповідь представника комітету з міграції, біженців та переміщених осіб ПАРЄ Джима Шерідана (Велика Британія) з цієї теми на літній сесії ПАРЄ 25 червня у Страсбурзі (Австрія), повідомляє Укрінформ.

«Перш за все ми би хотіли закликати Україну та Російську Федерацію приєднатися до Гаазьких конвенцій (1899 і 1907 років, міжнародні конвенції про закони і звичаї війни) з метою захисту прав зниклих безвісти, розслідування обставин їхнього зникнення, притягнення до відповідальності винних у таких злочинах та надання допомоги родинам зниклих безвісти», – сказав він.

За словами Шеннаха, у зв’язку з обставинами, висвітленими в доповіді, його політична група в ПАРЄ пропонує запровадження посади спеціального судді в Гаазькому трибуналі для розслідування злочинів та проведення ексгумацій тіл зниклих безвісти за прикладом прецеденту з конфліктом на Балканах.

У свою чергу, представник групи Європейської народної партії в ПАРЄ Егідіюс Варейкіс (Литва) запропонував чотири ключових пункти для пошуку зниклих безвісти та надання допомоги їхнім родинам. Зокрема, це створення правової основи для ідентифікації зниклих безвісти, надання технічної допомоги (придбання спеціального обладнання для ексгумації та ідентифікації зниклих безвісти), формування політичної волі у сторін конфлікту, у т.ч. й РФ, а також політична відповідальність сторін збройного протистояння.

Нагадаємо, сам Джим Шерідан заявив, що через велику кількість братських могил на окупованій терористами території Донбасу складно встановити точну кількість зниклих безвісти, оскільки до цих поховань немає доступу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук