Патріарх Філарет просить Кирила говорити правду про Україну

Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет звернувся до патріарха Московського Кирила з публічною заявою в якій закликав очільника Московського патріархату говорити правду.

«Прочитавши Ваше вчорашнє звернення до спільноти РПЦ з приводу подій в Україні, змушений публічно звернутися до Вас», - почав своє звернення Філарет.

Патріарх заявив, що Кирил у своєму зверненні вкотре заперечив буття українців як самостійного народу, який має право на реальні державність, суверенітет і незалежність.

«На словах поважаючи українську державність, насправді Ви і далі пропагуєте ідею «русского міра», в якому Україна – лише складова частина, підпорядкована Москві», - сказав Філарет.

Патріарх Київський і всієї Русі-України звинуватив Кирила у тому, що незалежні держави – Російську Федерацію і Україну – він підміняє терміном «історична Русь», який дозволяє виправдовувати втручання керівництва Росії у внутрішні справи України.

За словами глави УПЦ КП у такий самий спосіб два століття тому терміном «слов'янський світ» апологети Російської імперії виправдовували захоплення і розчленування Польщі, криваве придушення російськими військами боротьби за відновлення польської державності.

«Думаю, що взявши на себе в недавньому минулому місію примирення російського та польського народів, Ви повинні розуміти, що навряд чи ідеї «слов'янського світу», які використані в минулому з ворожою для Польщі метою, сприятимуть такому примиренню і порозумінню. Точно так же ідеї «російського світу», взяті зараз на озброєння Кремлем для виправдання агресії проти України, анексії Криму, підтримки терористів і збройних сепаратистів на Донбасі, - це ідеї, ворожі державності та незалежності українського народу», - заявив Філарет і додав, що використання риторики «російського світу» у зверненні явно не сприяє ні припиненню військових дій, ні встановленню миру, ні подоланню все зростаючою ворожості у відносинах Росії з Україною.

На думку Філарета, ієрархи Московського Патріархату заміщають єдність народу Божого в Христі - єдністю структури Російської Православної Церкви, єдністю адміністративної влади над духовенством і паствою, єдністю російської (а в реальності часто - радянської) культурної ідентичності.

«Єдність народу Божого обіймає всіх істинно віруючих в Господа Ісуса Христа, а не тільки «історичну Русь», в той час як адміністративна влада об'єднує лише Російську Православну Церкву. Ставити між цими двома єдностями смисловий знак рівності - негідна маніпуляція з Вашого боку», - докоряє Філарет Кирилу.

Глава Київського Патріархату впевнений, що те, що відбувається тепер на Донбасі не міжусобиця, як це визначає Кирил, а повномасштабна агресія Російської Федерації проти України.

«До тих пір, поки в Україні не з’явилися російські військові та озброєні Росією найманці - ні в Криму, ні на Донбасі не було збройного протистояння. Як не було його і на Майдані в Києві - до тих пір, поки, як зараз достеменно відомо, Президент Вашої країни не схилив Віктора Януковича до силових дій проти українського народу через прийняття диктаторських «законів», а пізніше і застосування зброї», - заявив Філарет.

«Ваш обов'язок ієрарха Православної Церкви та Предстоятеля Московського Патріархату - говорити правду!», - закликав Кирила Філарет і заявив, щиро бажає, щоб Україна і Росія жили в світі і взаємно корисному співробітництві, а Російська і Українська Православні Церкви перебували у спілкуванні, як рівні Помісні Церкви.

Досягти цього на думку глави УПЦ КП можна лише тоді, коли Росія перестане дивитися на Україну як на свою частину і територію, на український народ - як на частину російського народу, на Українську Церкву - як на частину Московського Патріархату. Як би Вам і іншим в Росії не хотілося, Україна - не Росія, Українська держава - незалежна, суверенна держава, український народ - самостійна політична нація.

«І Ви, і ми говоримо про бажання миру. Але мир буває різний, адже і окупація приносить припинення військових дій, однак вона не є істинним миром. Тому доти, поки російські війська і найманці знаходяться на українській землі, поки Росія всіляко підтримує збройні дії на українській території - істинний, справедливий мир не може бути відновлений. Коли припиниться агресія Росії проти України, а з нею - принесені на нашу землю смерть, кровопролиття, страждання і горе людей, залежить в тому числі і від Вас», - підсумовує Філарет.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук