Перед опозиційною акцією у Білорусії заблокували соцмережу

Світ13 липня 201111661

У Білорусі заблокували російську соціальну мережу «Вконтакте». Доступ заборонений і до дзеркала сайту за адресою Vk.com. Блокування соціальної мережі відбулося за кілька годин до початку чергової опозиційної акції «Революція через соціальні мережі».

Через так звані сервери-анонімайзери сайт відкривається, а отже, блокування соціальної мережі здійснюють на рівні державного провайдера-монополіста «Белтелеком».

Проте представник групи з інформації та комунікації «Белтелекома» заявив, що компанія не «фільтрує сайти». «Фільтрувати контент — це не наша функція», — сказав він.

Прес-секретар «Вконтакте» Владислав Циплухін пояснив, що «зі статистикою все нормально, різкого спаду користувачів з Білорусі не відмічено». При цьому сказав, що компанії додзвонитися до білоруських чиновників поки не вдалося.

Близько 19:00 (за годину до початку акції в Мінську) в мережі «ВКонтакте» перебувало близько 50 тисяч користувачів з Білорусі. Циплухіну важко оцінити цю кількість. Для порівняння: російських користувачів у цей момент в онлайні було більше мільйона, а казахстанців — близько 20 тисяч.

У групі «Революція через соціальні мережі" в соціальній мережі "Вконтакте» її організатори оголошують стратегію дії учасників на акціях протесту, що відбуваються щосереди в містах Білорусі. Влада реагує на них масовими затриманнями.

2 липня перед однією з акцій «ВКонтакте" було заблоковано групу опозиціонерів, проте В. Циплухін пояснив, що це зробила компанія, а не влада Білорусі. "Ми її заблокували за спам, і я їх попередив, що можемо потім видалити її зовсім. Нас не цікавить політика, але правила одні для всіх», — сказав прес-секретар «ВКонтакте».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук