В ніч з суботи на неділю Україна повернеться до астрономічного часу

Україна разом з низкою країн світу в ніч з 27 на 28 жовтня перейде на свій стандартний час, який некоректно називають зимовим

У ніч з суботи, 27 жовтня, на неділю, 28 жовтня, Україна переходить на свій стандартний (астрономічний) час, який називають зимовим. Годинники переведуть на одну годину назад. При цьому смартфони та комп’ютери переводять свої годинники автоматично.

Зазначимо, що при переході на стандартний час доба, в яку здійснюється перехід, має не 24 години, а 25, тоді як доба, коли здійснюється перехід на літній час (переведення годинників на годину вперед) має лише 23 години.

Нагадаємо, перехід на стандартний та літній час здійснюється щороку в останню неділю жовтня і в останню неділю березня. Літній і зимовий порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії упродовж доби. У СРСР переведення годинників регулярно здійснювалося з 1981 року. Нині понад 110 країн світу переходять на літній і стандартний час.

Разом з тим, Євросоюз готується відмовитися від переходу на літній та стандартний час через негативний вплив такого переходу на здоров’я людей. Країни ЄС, котрі захочуть жити за стандартним часом, востаннє переведуть годинники 27 жовтня 2019 року, а ті країни, котрі захочуть залишитися в літньому часі, востаннє переведуть годинники 31 березня 2019 року.

Агенція УНІАН повідомила, що у разі відмови Євросоюзу від переведення годинників, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України звернеться до уряду з проханням змінити порядок обчислення часу на території України.

Зазначимо, в Україні періодично виникали дискусії про доцільність переведення годинників. У жовтні 2011 року Верховна Рада навіть ухвалила рішення залишити літній час постійним. Але після критики з боку експертів і громадян через кілька місяців рішення скасували, бо вважали, що Україна повторює практику Росії, яка вирішила відмовитися від переведення годинників і залишилася в літньому часі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук