Перешкоджання хресній ході УПЦ (МП) піде на руку ворогам України, – Блаженніший Святослав

Голова Української Греко-Католицької Церкви застеріг від спроб перешкодити хресній ході УПЦ (МП) до Києва

Хресна хода УПЦ МП

Голова Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав переконаний, що будь-які спроби перешкодити проведенню так званого хресного ходу, організованого УПЦ (МП), можуть зіграти на руку ворогам України. Якщо ж учасники цієї хресної ходи декларуватимуть антиукраїнські гасла і провокації, то це стане кінцем Московського патріархату в Україні. Такими думками він поділився з Департаментом інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав нагадав, що нещодавно УГКЦ провела прощу до Зарваниці (Тернопільська область), у якій взяло участь понад 140 тис. вірян. При  цьому, він зазначив, що це паломництво не викликало ажіотажу чи побоювань в українському суспільстві.

«Якщо ми більш детально приглянемося до хресного ходу, який організувала УПЦ Московського патріархату в Україні, то очевидно, що навіть у віруючих людей виникло дуже багато сумнівів. І, гадаю, небезпідставно. Передусім тому, що такого типу хресна хода несе у собі дуже багато нерелігійних елементів. Думаю, віруючі люди вміють сьогодні в Україні розрізняти релігійне від політичного», - зауважив предстоятель УГКЦ.

За словами Блаженнішого Святослава, тривогу і побоювання у суспільстві викликає саме нерелігійний аспект цієї ходи. Також виникає чимало сумніві щодо того, чи організатори ходи не використають її учасників як інструмент для якоїсь ще неоголошеної, недекларованої мети, як уже це було нещодавно на Донбасі.

«У мене особисто, коли я почув про це, виникла певна асоціація, можливо, з певним болем, який всі ми пережили. Ми всі пригадуємо, що на початку війни на Донбасі агресор використовував тактику живого щита. Тобто використовували старців, жінок, навіть дітей як щит для озброєних злочинців. І очевидно, такого типу поведінка є просто вершиною цинізму. Я вже не кажу про якісь інші складові гідності людської особи, які не можна використовувати як інструмент задля якоїсь мети», - сказав він.

Водночас, предстоятель УГКЦ застеріг від спроб перешкодити ході УПЦ (МП), оскільки така поведінка абсолютно йде на руку ворогам України.

«Я б хотів окремо звернутися до тих, які вважають себе українськими патріотами, які публічно висловлюють ідеї несприйняття цієї ходи і навіть хочуть їм перешкоджати. Я б застеріг від будь-яких спроб перешкодити цій ході. Тому що такого типу поведінка абсолютно йде на руку ворогам України.

Здатність бути стриманим і панувати над своїми емоціями і не піддаватися на провокації – це, можливо, ті необхідні елементи для нас, щоби ті, хто хочуть використати вірних Московського патріархату як живий щит для своєї антиукраїнської діяльності, зазнали невдачі

Якщо з нутра учасників цієї хресної ходи вийдуть антиукраїнські гасла і провокації, то це стане кінцем Московського патріархату в Україні», - переконаний Блаженніший Святослав.

«А з нашого боку чи з боку тих, які вважають себе українськими патріотами, не потрібно піддаватися на провокації, а потрібно просто чітко фіксувати такого виду поведінку і подавати її до загального відома. Гадаю, це також повинні робити й органи державної влади», - зазначив владика.

«Гадаю, прозорість суспільства, можливість справді відрізняти церковне від політичного, здатність бути стриманим і панувати над своїми емоціями і не піддаватися на провокації – це, можливо, ті необхідні елементи для нас, щоби ті, хто хочуть використати вірних Московського патріархату як живий щит для своєї антиукраїнської діяльності, зазнали невдачі», - наголосив предстоятель УГКЦ.

Нагадаємо, хресна хода розпочалася 3 липня на сході України зі Святогірської лаври, а 9 липня на заході країни – з Почаївської лаври. 27 липня, напередодні святкування Дня Хрещення Русі-України, учасники обох колон мають намір зустрітися в Києві на Володимирській гірці і разом пройти до Києво-Печерської лаври, де заплановане урочисте богослужіння.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук