Перевірка на поліграфі показала, що Ірина Фаріон не працює на ФСБ

Екс-депутатка «Свободи» пішла на перевірку після суперечки з журналістами

СуспільствоО.П., 27 листопада 2017176336
Перевірка на поліграфі показала, що Ірина Фаріон не працює на ФСБ
фото МОСТ
Перевірку Фаріон пройшла у Львові

Екс-депутатка Верховної ради та членкиня ВО «Свобода» Ірина Фаріон пройшла перевірку на поліграфі, аби довести, що не працює на спецслужби Росії. Про це пише «Вголос». Підставою для перевірки стала суперечка з журналістом телеканалу «112 Україна» Дмитром Гордоном.

16 листопада під час ефіру «112 Україна» Ірина Фаріон заявила, що ті, хто не розмовляє українською мовою, не мають мати права на роботу чи освіту в Україні. У відповідь на це журналіст каналу Дмитро Гордон звернувся до співрозмовниці, що «через таких людей [як Ірина Фаріон] які поділяють таку точку зору, ми втратили Крим і частину Донбасу».

«Спостерігаючи за вами, вашими діями, вашими висловами в мене є два варіанти: або ви – російський агент, або психічно хвора людина», – заявив Дмитро Гордон.

Далі журналіст запропонував Ірині Фаріон пройти перевірку на детекторі брехні та дати відповідь на питання, чи є та агентом ФСБ Росії. Екс-депутатка Верховної Ради погодилась.

Перевірка відбулась у Львові, 24 листопада. Проводив опитування Олег Ясінський – експерт-поліграфолог, що очолює «Українську академію безпеки» – приватну установу, що займається перевірками на поліграфі та надає експертні послуги для розслідувань та судів. Також Олег Ясінський є засновником і головою правління ГО «Інститут психофізіологічних досліджень».

Під час опитування Ірині Фаріон поставили 11 питань, які мали на меті з’ясувати, чи співпрацювала вона зі спецслужбами іноземних держав (зокрема, ФСБ Росії), сама або разом з кимось. А також, чи збирала інформацію для спецслужб або отримувала оперативний псевдонім.

Із ймовірністю у 90,35% експерт стверджує, що Ірина Фаріон агенткою спецслужб не була. За словами Олега Ясінського, у таких дослідженнях похибка до 10% є нормальною і не впливає на достовірність результатів.

У висновку до проведеного опитування окремо було винесено зауваження, що на питання «Вам відомі люди, яким з метою виконання певної діяльності присвоювався оперативний псевдонім?» членкиня ВО «Свобода» відповіла ствердно.

«Людина визнає, що вона знала таких людей. І також це супроводжувалось вираженою реакцією на це запитання, що підтверджує її обізнаність. Але оскільки не було темою опитування в ході застосування поліграфа досліджувати, хто це саме, звідки ці люди їй відомі, це запитання не розвивалося далі. Темою опитування було тільки те, чи являється респондент у співпраці зі спецслужбами іноземної держави», - розповів ZAXID.NET Олег Ясінський.

Олег Ясінський відмовився назвати, скільки коштувала перевірка Ірини Фаріон на детекторі брехні. Проте, згідно з інформацією на сайті «Інституту психофізіологічних досліджень», вартість подібної перевірки на поліграфі становить від 1200 до 2500 грн.

Нагадаємо, що у 2013 році стало відомо, що у 1988 році Ірина Фаріон вступила до КПРС. За її словами, вона це зробила «винятково з мотивів наукового, кар’єрного зростання» і назвала цей період у своєму житті «помилкою». До цього політична діячка своє членство у КПРС заперечувала.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук