В Росії порушили кримінальну справу проти Ірини Фаріон

СуспільствоАК, 8 липня 201540620
В Росії порушили кримінальну справу проти Ірини Фаріон
Ірина Фаріон на одному із мітингів у жовтні 2014 року

Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу проти колишньої депутатки Верховної Ради Ірини Фаріон, звинувативши її у «підбурюванні до здійснення вбивства» і «розпалюванні ненависті чи ворожнечі, а також приниження людської гідності».

«За версією слідства, 15 жовтня 2014 на мітингу націоналістичного характеру, що пройшов у Києві, депутат Верховної Ради України Ірина Фаріон публічно, в тому числі з використанням засобів масової інформації, виступила з деструктивними і насильницькими закликами до дій, що спонукають знищувати Росію як державу і росіян як групу осіб за національною ознакою. За цими висловлюваннями була проведена комплексна психолого-лінгвістична судова експертиза, висновки якої однозначно підтвердили злочинний характер заяв Фаріон», – йдеться в офіційному повідомленні, опублікованому на офіційному сайті Слідчого комітету РФ.

У повідомленні також зазначається, що – згідно з російським законодавством – іноземці, які вчинили не на території Росії, але «спрямований спрямований проти інтересів Російської Федерації або громадян Російської Федерації», підлягають кримінальній відповідальності за російським кримінальним кодексом.

Судячи з усього росіяни вирішили порушити справу проти Фаріон за цей виступ, хоча він відбувся на день раніше, ніж вказано у повідомленні СК РФ – 14 жовтня 2014 року.

Раніше СК РФ порушував кримінальні справи проти голови СБУ Валентина Наливайченка, української Генпрокуратури загалом, «Правого сектора» і «Самооборони Майдану».

Ірина Фаріон була народним депутатом України VII скликання (пройшла по мажоритарному округу №116 у Львівській області) з грудня 2012 року. У парламенті очолювала підкомітет з питань вищої освіти комітету Верховної Ради з питань науки та освіти. За результатами позачергових виборів ВР, які відбулися 26 жовтня 2014 року, Фаріон не пройшла до парламенту, зайнявши третє місце на 116-му окрузі (набрала 16,35% голосів). На даний момент працює на кафедрі української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук