Перевірка не виявила пестицидів біля домівок селян, які отруїлися на Тернопільщині

Агрофірмі, яку підозрюють в отруєнні селян на Тернопільщині, заборонили обробляти поля

СуспільствоАндрій Стець, 25 вересня 20181520
Компанії «Агрополіс» заборонили обробляти поля до завершення розслідування

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області завершило перевірку підприємства «Агрополіс» (агрохолдинг «Кернел»), з вини якого отруїлися близько 250 жителів села Іване-Пусте.

Перевірка встановила низку порушеннь, допущених під час обробки полів, повідомляє регіональне управління Держпродспоживслужби.

Зокрема, підприємство під час проведення робіт не поінформувало місцеву владу та мешканців про авіаційну обробку отрутохімікатами, а також обробляли поля в небезпечній близькості від житлових будинків (550 метрів).

Окрім того, виявилося, що в аеродрому немає санітарного паспорта, а у працівникам компанії немає чинного дозволу на роботу з хімікатами.

За результатами аналізів, проведених фітосанітарною лабораторією, в обробленому соняшнику виявлено препарат «Ураган-форте» в концентрації 1,34 мг/кг, у ґрунті на оброблених полях виявлені сліди препарату в обсязі 0,18 мг/кг при допустимій концентрації 0,5 мг/кг. Однак, у зразках ґрунту та рослин у садах жителів села слідів препарату не виявлено.

Матеріали перевірки передадуть до правоохоронних органів. Компанії «Агрополіс» заборонили обробляти поля до завершення розслідування.

Як інформував ZAXID.NET, 21 вересня в місцеву амбулаторію села Івана-Пусте після обробки полів отрутохімікатами місцевою агрофірмою звернулися близько 250 осіб зі скаргами на запаморочення і нудоту. Про госпіталізацію потерпілих не повідомлялося.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук