Перевізники Львівщини розповіли про свої збитки за час карантину

Підприємства, які займаються пасажирськими перевезеннями, недоотримали близько 300 млн грн

За останні 4 місяці підприємства, які займаються пасажирськими перевезеннями на Львівщині (міськими, приміськими і міжміськими - ред.), недоотримали близько 300 млн грн. Про це розповів голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка. Після 16 березня, коли через карантин були призупинені всі регулярні перевезення, в АТП вже були кредиторські заборгованості, які під час карантину зросли на 80-90 млн грн.

Тож, щоб не збанкрутувати, автотранспортні підприємства змушені були переводити своїх працівників на півставки або відправляти у відпустки за власний рахунок. При цьому водії масово почали подавати заяви на звільнення. За словами голови Асоціації перевізників Івана Велійки, близько 40% водіїв самі розрахувались та взялися за пошуки нової роботи.

У самому Львові ж ситуація була трохи кращою. Оскільки міська комісія ТЕБ і НС вчасно «розморозила» роботу міського транспорту і перевела більшу частину міських маршрутів у режим спецперевезень.

«На початку карантину на лініях працювало близько 30% від загальної кількості транспорту. За півтора місяця цю кількість вдалося трохи збільшити, оскільки був попит на послуги громадського транспорту. Почав працювати бізнес. Людям потрібно було добиратися на роботу», – зазначив голова Асоціації перевізників Іван Велійка.

За його інформацією, на сьогодні немає жодного факту, щоб якесь автотранспортне підприємство подало на банкрутство.

«Коли було дозволено розпочати роботу в режимі спецперевезень, усі підприємства приступили до роботи. Якась фінансова подушка у них була. Проте в області підприємства недоотримали біля 300 млн грн доходу», – розповів Іван Велійка.

Нагадаємо, приміські та міжміські перевезення на Львівщині зупинили з початком карантину – 18 березня. Через зростання кількості виявлених випадків Covid-19 обласна комісія не дозволяла відновити роботу громадського транспорту. На початку червня перевізники Львівщини протестували під стінами Львівської облдержадміністрації з вимогою відновити приміські та міжміські перевезення та розпочати боротьбу із нелегальними перевізниками. Пізніше вони вирішили самовільно відновити рух приміських і міжміських автобусів.

Детальніше дивіться сьогодні о 21:00 в авторській програмі Віталія Кублікова «Стінка на стінку» в ефірі 24 каналу, а запис буде доступний на сайті ZAXID.NET.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук