Перша найліпша
Суспільство

Перша найліпша

Як львівську вулицю зробили найсучаснішою в Україні

Ірина Рєвунова, 26 листопада 2016 15201 4
фото ZAXID.NET

Завершується реконструкція вул. Садової – першої у Львові вулиці, яку перепланували та облаштували за європейським зразком з урахуванням потреб всіх мешканців. У суботу, 26 листопада, ввечері реконструйовану за новим принципом вулицю довжиною 670 метрів відкриють для проїзду транспорту.

ZAXID.NET підготував огляд усіх нововведень, які запровадили під час реконструкції вул. Садової і які, цілком імовріно, у подальшому застосовуватимуть на інших вулицях міста.

Перше у Львові підняте перехрестя

Як розповів ZAXID.NET директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід, вулицю спланували таким чином, щоб урахувати інтереси всіх – мешканців, пішоходів, велосипедистів, водіїв. Крім того, на вулиці впровадили кілька інновацій. «Ми зробили кілька нових технічних засобів, які у Львові і навіть в Україні ще не застосовувались», – наголосив він.

За словами Олега Шміда, на вул. Садовій зробили перше в Україні підняте перехрестя. «Все перехрестя біля заїзду до SoftServe підняте. Відтак, автомобілі заїжджатимуть на нього по пандусу і будуть змушені знизити швидкість. На тому ж перехресті зроблені пішохідні переходи в рівень з тротуарами. Відповідно, таке перехрестя буде безпечним і для пішоходів, і для водіїв», – розповів проектант.

Підняте перехерстя замостили плиткою

Новий принцип паркування

На вулиці облаштували безпечні тротуари з лавочками і відпочинковими зонами, на яких встановили велостійки таким чином, щоб автомобілі не заїжджали на хідники і газони.

Лавки і велостійки захищають газони від паркування автомобілів

Попри це вулицю зробили більш зручною й для автомобілістів.

Дорогу розширили на метр і облаштували біля тротуарів 84 спеціальних паркувальних місця. Лоти для паркування розподілені таким чином, щоб у кожному з них вміщувалось по три автомобілі. При цьому лоти замощені плиткою, що візуально відокремлює їх від асфальтованої проїжджої частини.

Лоти для паркування та кущі, які відокремлюють автомобілі від велосипедистів і пішоходів

Між лотами облаштували виступи з газонами та деревами. Саму ж лінію паркування відокремили від тротуару і велодоріжки кущами. Таким чином, зазначає Олег Шмід, вдалося створити естетичну лінію паркування і зробити вулицю більш затишною. Усього ж на вулиці висадили 44 нових дерева – липи і каштани.

Безпечні велодоріжки

По всій вулиці влаштували велоінфраструктуру. Зробили велодоріжку, яку візуально відокремили від тротуару жовтою тротуарною плиткою, та встановили велосипедні стійки.

Ще один незвичний прийом, який застосували на Садовій, – безпечний перехід велодоріжки у велосмугу. «Зазвичай дуже небезпечно, коли велосипедист з’їжджає з велодоріжки на дорогу. Але тут ми зробили захист велосипедиста бордюром. Він наближається до дороги, з’їжджає на велосмугу і потоки машин і велосипедист не перетинаються», – зазначив Олег Шмід.

Пішохідний перехід і перетин дороги велодоріжкою

Найближчим часом на велосипедистів у цьому районі очікує ще одне нововведення. На перехресті вулиці Садової з Кульпарківською облаштують велосипедний шлюз. Розмітку на перехресті нанесуть таким чином, що велосипедисти виїжджають перед автомобілями і перші перетинають перехрестя.

Олег Шмід наголошує, що такий велошлюз буде зручним і для велосипедистів, і для водіїв, тому що велосипедисти перетинатимуть перехрестя першими і водії їх бачитимуть заздалегідь.

Наразі на Садовій тривають останні роботи. Завершують облаштування піднятого перехрестя, встановлюють дорожні знаки. На окремих ділянках дороги ще мають нанести розмітку. Також на газонах висадять траву.

Спроектували вулицю за новим принципом відділ «Інститут стійких транспортних систем» ЛКП «Львівавтодор» (тепер ЛКП «Інститут просторового розвитку»), а інженерні комунікації – «Дорпроектсандарт».

Усі фото Мирослава Пархомика/ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук