Перша пара у Львові зареєструвала шлюб онлайн

На Львівщині уже діє 10 таких відділів, зокрема 6 – у Львові

СуспільствоВіталій Кубліков, 22 вересня 2015, 13:28 1925 0

У Львові стартував пілотний проект електронної системи онлайн-реєстрації заявок актів цивільного стану. Тепер пари, які планують побратися, мають змогу подати заявку на реєстрацію шлюбу, не виходячи з дому, через інтернет. Наразі такою послугою скористалася лише одна пара молодят.

Загалом таку процедуру запустили для того, щоб уникнути черг у відділах ДРАЦС. Сервіс дасть можливість людям не звертатися безпосередньо до РАЦСів, вистоюючи черги для отримання документів або оформлення заявки.

Подати заявку можна на новому порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». На головній сторінці сайту потрібно вибрати вкладку «Первинна реєстрація», ввести особистий логін, електронну адресу, ім’я, прізвище, по батькові. Детальніше ознайомитися з інструкцією «Як зареєструватися на порталі?» можна на вже вказаному сервісі. Цей веб-портал працює цілодобово. Так хочуть мінімізувати контакт із чиновниками.

«Є два можливі варіанти: подача заяви, яка подається спільно двома людьми з накладенням електронного підпису або звернення на оформлення заяви. Ця заява розглядається негайно у день її надходження», – розповів фахівець з питань державної реєстрації управління юстиції Оксана Куманська-Нор.

Цей пілотний проект діє наразі в Києві, Одесі і відтепер на Львівщині. Наразі працює 10 таких відділів по області, 6 з яких – у Львові. У управлінні юстиції у Львові думають навіть про одруження по скайпу. Натомість, жартують, процедуру розлучення онлайн – ускладнили.

«Суть цього жартівливого проекту полягатиме в тому, що в особистий кабінет мешканця міста Львова [на тому ж порталі] заходить особа, яка захоче розлучитися, 15 хвилин набирає свої персональні дані, потім 20 хвилин сканує різні документи, потім 10 хвилин чекає поки адміністратор прийме ці документи і в кінці система відповідає: ваше розлучення неможливе, зверніться через рік», – розповів начальник головного управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

На сьогодні у Львові одна пара вже скористалася онлайн-реєстрацією. Це було в Личаківському РАЦСі. Молодята мають намір побратися вже на початку жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук