Перспективи Кабміну

Ймовірність відставки Яценюка

БлогиПавло Нусс , 28 жовтня 2015 214
Павло Нусс
Політичний експерт

Інші блоги автора

Як я розумію, відставка діючого прем'єр-міністра України, Арсенія Яценюка, узгоджена між сторонами та очевидна, без перебільшень. Наскільки мені відомо, залишається відкритим питання дискусії між Адміністрацією Президента, ключовими фігурами парламенту та самим Яценюком щодо узгодження компромісної кандидатури на посаду технократичного прем'єра.

За моєю інформацію, відставку Яценюка та призначення нового, а, по суті, оновленого уряду на чолі з новим очільником кабінету готова підтримати більшість фракції "Народного фронту", яка вже, я точно знаю, орієнтована на всеохоплюючу інтеграцію в фракцію БПП "Солідарність". За неперевіреною інформацією, хедлайнером злиття виступає авторитетний автор проекту НФ, та один з його лідерів, секретар РНБО Олександр Турчинов, і він же виступає посередником в переговорах між сторонами. Більш того.

Про розкол коаліції в межах БПП та НФ говорити не актуально, її не існує, за винятком окремих депутатських груп впливу в середині НФ, кількість таких складає не більше 15 чоловік. Візит міністра торгівлі США в Україну, на мій погляд, реально вплинув на ситуацію, і Сполучені Штати в особі пані міністра, безумовно, надали свої рекомендації щодо вирішення кадрового питання в Уряді та подолання кризи швидкого реагування на виклики. Ймовірних кандидатів, які можуть увійти в головний кабінет Уряду, декілька. Серед них є лідери двох фракцій парламенту, губернатор. Наскільки відомо мені, більші шанси має пані Наталья Ен-Яресько, кандидатура якої має консолідувати парламент та коаліцію. Інформація щодо можливого призначення Олександра Турчинова на посаду першого віце-прем'єра з силових питань перевіряється.

Додам, що після завершення виборчої кампанії в переконливій більшості українських регіонів питання відставки Арсенія Яценюка можна обговорювати, адже він втратив кредит довіри населення, втрачена популярність та підтримка в парламенті, та й в своїй фракції також.

Ймовірність того, що Арсенія Петровича переконають зачитати звернення про відставку в стінах парламенту дуже велика. Самовільна відставка - оптимальний сценарій для його подальшої політичної кар'єри.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук