Петро Порошенко привітав канадців із 150-річчям держави

Петро Порошенко привітав канадців із 150-річчям держави
фото Pixanews
1 липня відзначають День Канади

Президент України Петро Порошенко надіслав вітання прем'єр-міністру Канади Джастіну Трюдо з нагоди 150-річчя Канади. Про це це повідомляє прес-служба голови держави.

«Від імені українського народу та від себе особисто щиро вітаю Вас і весь канадський народ із 150-річчям Канади. Ми пишаємося тим, що можемо розділити святковий момент цієї знаменної дати, згадуючи, зокрема, внесок українців у створення ідентичності та культурної різноманітності канадського народу, враховуючи, що перші українці оселилися на канадській землі 125 років тому», – зазначив Порошенко.

«У той час, як ми поділяємо глибоке історичне коріння та родинні зв'язки, я радий, що особливе партнерство між нашими країнами і щирість дружби між нашими народами також підкріплені рішучою відданістю свободі та демократії, а також непереборним прагненням жити у вільному світі», – йдеться в привітанні.

Порошенко висловив щиру вдячність за особисту відданість голови канадського уряду і тверду позицію Канади щодо суверенітету і територіальної цілісності України.

«Україна завжди відчуває всебічну підтримку з боку вашої країни. Недавніми прикладами цього є підписання Угоди про співробітництво в оборонній сфері чи Угоди про вільну торгівлю», – зазначив він.

«Працюючи разом та далі руйнуючи бар'єри між нашими народами, ми зможемо досягти нових звершень у всіх сферах двостороннього співробітництва», – переконаний глава держави.

Порошенко побажав Трюдо міцного здоров'я і успіхів у майбутніх зусиллях, а також миру та процвітання народу Канади.

Президент також направив привітання з нагоди 150-річчя Канади генерал-губернатору Канади Девіду Джонстону.

Зазначимо, що 1 липня 1867 року королева Великобританії Вікторія підписала «Акт про Британську Північну Америку» (прийнятий англійським парламентом у березні 1867), що проголошував Канаду самоврядним двомовним домініоном Британської імперії.

В результаті підписання цього Акту у складі Канади було сформовано чотири провінції: Нова Шотландія, Нью-Брансвік, Онтаріо і Квебек.

Хоч 1 липня 1867 Канада й отримала статус домініону, проте Британський парламент зберіг для себе можливість обмеженого контролю політики Канади аж до 1982 року.

Наразі Канада є федеральною парламентською демократією і конституційною монархією, а королева Єлизавета II є главою держави. Країна офіційно двомовна на федеральному рівні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук