Канада планує дозволити експорт зброї в Україну

Наразі Канада продає зброю в 35 країн, в тому числі в Росію

Міністри оборони України і Канади раніше домовилися про співпрацю двох країн в оборонній сфері

Подальшим кроком у розвитку співпраці у оборонній сфері між Канадою та Україною стане відкриття ринку канадської зброї для України, заявив міністр оборони Канади Харджит Саджан.

«Відносини між Канадою та Україною є унікальними. Підписання оборонної угоди дозволить нам мати набагато грунтовніші та предметніші дискусії з різних тем. Тож внесення України до Автоматичного контрольного списку країн по вогнепальній зброї стане наступним кроком», – сказав Саджан за підсумками зустрічі з міністром оборони України Степаном Полтораком у Канаді, якого у середу, 5 квітня, процитував Укрінформ.

Водночас, він не сказав, коли саме Україна зможе купувати канадську зброю.

«Ми завжди намагаємося рухатися уперед якомога швидше. Ми тісно співпрацювали, аби домовитися про оборонну угоду якнайшвидше і продовжуватимемо далі працювати спільно», – зазначив міністр оборони Канади.

Він додав, що підписання оборонної угоди є «дуже важливим кроком перед тим, як ми дійдемо до Автоматичного контрольного списку».

Цей список (Automatic Firearms Country Control List) визначає країни, до яких Канада дозволяє своїм внутрішнім виробникам постачати зброю. Наразі до нього включені 35 країн серед яких Ботсвана, Росія, Саудівська Аравія та Колумбія, але немає України.

Нагадаємо, у понеділок, 3 квітня, в Оттаві було підписано «Домовленості про оборонне співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Канади та ЗС Канади».

Цей документ є одним із міжвідомчих договорів, необхідних для відкриття Україні доступу до канадського ринку зброї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук