Петро Порошенко увійшов до трійки найбагатших українців
Журнал «Forbes Україна» уперше з 2016 року опублікував рейтинг найзаможніших українців
Журнал «Forbes Україна» після свого перезапуску у першому номері, що вийшов друком 28 травня, опублікував рейтинг 100 найбагатших українців. Саме він став основною темою випуску.
Загалом статки топ-сотні перевищили 31 мільярд доларів. На першому місці рейтингу опинився традиційно гірничо-металургійний магнат, власник холдингу ДТЕК Рінат Ахметов. Його статки оцінили у 2,8 млрд доларів. У Forbes зазначають, що у порівнянні з піковим 2013 роком статки Ахметова скоротилися майже у 6 разів. Тим часом в останньому рейтингу журналу «Новое время», який склали у жовтні минулого року, Ахметов був на першому місці з 9,6 млрд доларів.
На другому місці опинився власник «Інтерпайп» Віктор Пінчук із 1,4 млрд доларами (другий у рейтингу НВ, мав 2,3 млрд доларів). На третьому місці – п’ятий президент України, лідер партії «Європейська солідарність» і чинний нардеп Петро Порошенко, статки якого так само оцінили у 1,4 млрд доларів. У рейтингу найбагатших українців «Нового времени» він займав шосту сходинку з 1,25 млрд доларів.
Далі перелік топ-15 найбагатших українців виглядає так:
- 4 місце – власники мережі «Епіцентр» подружжя Олександра (чинний нардеп, партія «За майбутнє») та Галини Гереги з 1,3 млрд доларів (7 місце в рейтингу НВ, 930 млн доларів)
- 5 місце – співзасновник групи «Приват», колишній співвласник «ПриватБанку» Геннадій Боголюбов з 1,2 млрд доларів (5 місце у рейтингу НВ, понад 1,37 млрд доларів)
- 6 місце – засновник «Миронівського хлібопродукту» Юрій Косюк з 1,1 млрд доларів (11 місце в рейтингу НВ, 663 млн доларів)
- 7 місце – власник компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго з 1,1 млрд доларів (9 місце в рейтингу НВ, 744 млн доларів)
- 8 місце – співвласник групи «Приват», колишній співвласник «ПриватБанку» Ігор Коломойський з 1 млрд доларів (4 місце в рейтингу НВ, 1,48 млрд доларів)
- 9 місце – засновник фінансово-промислової групи «Смарт-Холдинг», власник блокувального пакету компанії «Метінвест», чинний нардеп від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський з 810 млн доларів (3 місце в рейтингу НВ, майже 1,77 млрд доларів)
- 10 місце – колишній власник «УкрСиббанку» та ФК «Металіст», президент групи DCH Олександр Ярославський з 725 млн доларів (16 місце в рейтингу НВ, 447 млн доларів)
- 11 місце – власник Київського картонно-паперового комбінату, російський бізнесмен і колишній депутат російської Державної Думи від «Единой России» Володимир Крупчак з 660 млн доларів (76 місце в рейтингу НВ, 84 млн доларів); Forbes зазанчає, що піднятися йому в рейтингу допомогли заводи в Росії, зокрема Архангельський ЦБК, який є одним із найбільших виробників целюлозно-паперової продукції
- 12 місце – власник фінансово-промислової групи ТАС та Universal Bank Сергій Тігіпко з 650 млн доларів (17 місце в рейтингу НВ, 407 млн доларів)
- 13 місце – засновник GitLab Дмитро Запорожець з 650 млн доларів (у рейтингу НВ відсутній)
- 14 місце – голова наглядової ради ПАТ «Фармак» Філя Жебровська з 480 млн доларів (25 місце в рейтингу НВ, 205 млн доларів)
- 15 місце – засновник аграрної компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський з 450 млн доларів (14 місце в рейтингу НВ, 474 млн доларів)
Додамо, що в порівнянні з жовтневим рейтингом «Нового времени» кількість доларових мільярдерів в Україні зросла з шести до восьми.
Одне з найавторитетніших економічних видань Forbes оголосило про повернення в Україну у березні 2020 року після трирічної перерви. У 2011-2017 роках журнал видавався UMH Group російською мовою. Після того, як власником UMH Group став олігарх Сергій Курченко, більшість команди, включно з головним редактором Володимиром Федоріним, звільнилася.
Після перезапуску видавцем журналу буде ТОВ «УЯВИ!», яке заснував Володимир Федорін. Сам він повернувся на посаду головного редактора. Журнал виходитиме 10 разів на рік українською та російською мовами.