Під час голосування виборці зможуть один раз поміняти зіпсований бюлетень

СуспільствоЗореслава Губарь, 23 жовтня 2015, 20:38 819 2

За день до виборів експерти ще раз нагадують, як правильно здійснити волевиявлення і не змарнувати власного голосу.

Виборчі дільниці запрацюють в неділю о восьмій ранку. Із собою обов’язково треба мати паспорт громадянина України. Процедура видачі бюлетенів не змінилася. На дільниці їх вручать декілька.

«Особливість така, що буде багато інформації у виборчому бюлетені. В першу чергу це буде номер за порядком, квадратик, де необхідно поставити галочку або плюс, назва політичної партії. Після назви політичної партії буде стояти прізвище першого кандидата, тобто обличчя політичної сили і великим шрифтом буде стояти прізвище кандидата, який буде закріплений за тим чи іншим округом», – розповів начальник обласного відділу адміністрування держреєстру виборців Федір Алейніков.

Виборцеві потрібно поставити лише одну позначку у відведеному місці – квадратику навпроти того, за кого голосують. Якщо позначок буде кілька, голос пропаде. Втім, якщо виборець спохопиться ще до того, як кине бюлетень в урну, ситуацію можна врятувати.

«Виборець, який зайшов в кабінку, поставив позначку і зрозумів, що він помилився, має право звернутися з письмовою заявою до члена комісії, який видав йому бюлетень і отримати інший бюлетень взамін. Відповідно той бюлетень, який вже з позначкою, погашається членами комісії», – роз’яснила юрист львівського представництва ГМ «Опора» Наталя Радиш.

Та такої помилки можна припуститися лише раз. Двічі міняти бюлетень не можна.

Експерти прогнозують доволі малу явку на виборчих дільницях – близько 50%. Аби спонукати українців все ж не змарнувати свого голосу і проголосувати, відомі музиканти записали звернення.

«Треба прийти на дільницю, розібратися з усіма тими кандидатами, вибрати того, кому довіряєш або того, на кого готовий поставити, ризикнути, спробувати його менеджером в нашу владу. Прийди і проголосуй!», – закликав лідер гурту «Мед Хедс».

«Якщо хтось не прийде голосувати, це вже майже злочин проти своєї країни. Може, я гостро говорю, але від недавнього часу вибори в Україні оплачені кров’ю людей, які щиро вірили, що навіть віддавши життя, країна стане кращою. Я закликаю прийти і проголосувати», – додала співачка Руслана.

«За статистикою молодь є найактивнішою в революціях, але чомусь найпасивнішою в голосуванні. Прийди проголосуй, бо за тебе прийде проголосує бабуся, але це твоє майбутнє і тобі обирати в якій країні жити», – доєднався до закликів лідер гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин.

Закликав мешканців взяти участь у виборах і міський голова Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук