Під час переговорів про націоналізацію «Приватбанку» з нього активно виводилися гроші
Під час переговорів щодо націоналізації "Приватбанку" за участю його ключового акціонера Ігоря Коломойського з фінустанови почали активно виводитися кошти. Про це пише Юрій Сколотяний у статті для «Дзеркала тижня».
За його словами, за період з 16 по 19 грудня валютна ліквідність банку скоротився на 261 млн дол., а гривнева - на 729 млн. Причому істотний вплив на останню цифру здійснив не так відтік коштів вкладників, як перерахування пов'язаними особами Нікопольському заводу феросплавів і Запорізькому феросплавному заводу (обидва належать Коломойському, - ред.) на суму 1,5 млрд грн. При цьому із загального зменшення клієнтських коштів на 6,4 млрд грн на частку юросіб припало 5,69 млрд, з яких 4,35 млрд в НБУ належать на операції пов'язаних осіб.
«Відтік з коштів фізичних осіб склав 723 млн грн, з яких 28 млн були отримані в касі банку після списання з картки Коломойського», - зазначає Сколотяний.
Автор вказав на те, що у внутрішніх рахунках банку також почався активний рух. «При практично незмінному обсязі кредитного портфеля банком проводились значні обсяги реструктуризації, погашення заборгованості та відновлення старих кредитів, що негативно впливали на якість активів. Є підозри про масове виведення кредитних застав», - написав оглядач.
За інформацією автора статті, ці факти стали для уряду «останньою краплею», що прискорила його рішення про повну, а не часткову націоналізацію.
Нагадаємо, 18 грудня Кабінет міністрів ухвалив рішення про націоналізацію «Приватбанку». Найбільший банк країни перейшов у 100%-ву державну власність. 19 грудня в банк була введена тимчасова адміністрація, яка працювала три дні. Після цього банк націоналізували за рахунок конвертації випущених Мінфіном ОВДП в капітал фінансової установи.
Нагадаємо, раніше голова НБУ Валерія Гонтаєва заявляла, що перед націоналізацією «Приватбанку» з нього вивели 2,6 млрд гривень