Підприємства Львівщини реєструються за межами області, - депутат
Багато підприємств, що діють на території Львова, реєструються як платники податків за межами міста, оскільки міська влада не працює належним чином над інвестиційним кліматом, вважає депутат Львівської облради від «Фронту Змін» Степан Кубів.
"Вони не те, що не реєструються (на Львівщині – ред.) – на превеликий жаль, вони перереєстровуються зі Львова за його межі", - зазначив Кубів на брифінгу в облраді 5 січня, відповідаючи на запитання кореспондента ZAXID.NET . За його словами, цю проблему потрібно розглядати у двох площинах.
"Перше: власники того ж нашого "ВАМу" чи "Арсену". Це – люди, які не є львів’янами, і кошти прийшли ззовні. Друге: пивзавод і багато інших виробничих підприємств реєструються за межами Львова – той же "Фуршет". З одного боку, вони створюють робочі місця, наші львів’яни працюють – але коли ми дивимося в комплексі, то це – нове завдання для обласної ради і виконавчої влади, особливо – міста Львова, що інвестора треба поважати і любити", - пояснив Степан Кубів.
Окрім того, депутат наголосив: "На сьогодні взагалі клімат по інвестиціях, крім піарного туризму в міській раді, є абсолютно відсутнім. Я не бачив жодної інвестиційної програми, яка би допомагала інвесторам".
"Інвестор – це як дитина, яку треба запросити, яку треба показати і гарантувати безпеку бізнесу, зрозумілі правила гри", - сказав Кубів, додаючи, що наразі міська влада не запропонувала покращення інвестиційних умов.
На прес-конференції 6 січня голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк також вказав на існування такої проблеми. "Мене турбує, чому наша Львівська пивоварня перереєструвалася декілька місяців тому назад в Запоріжжя, і сплачує податки туди", - вказав Цимбалюк зокрема.
Натомість голова управління зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій Львівської міської ради Сергій Кіраль у телефонному коментарі для ZAXID.NET 10 січня наголосив, що створення привабливого клімату для зовнішніх інвесторів є насамперед компетенцією держави, а не міста.
"Треба розуміти, що на сьогодні наше українське законодавство – таке, що органи місцевого самоврядування можуть зробити тільки в межах 5-10% того, що цікавить потенційних інвесторів і що реально впливає на їхнє рішення і мотивацію інвестувати в той чи інший регіон", - пояснив він.
"Те, що окремі підприємства оптимізують свої бізнес-процеси і витрати, скорочуючи персонал і консолідуючи свої представництва – видавати, що це якісь недоліки в роботі міської ради – це, м’яко кажучи просто непрофесійно і абсолютно не відповідає дійсності. (…) Говорити, що міська рада відіграє ключову роль в залученні інвесторів – це просто абсурд, некомпетентність, непрофесійність і просте політиканство того ж Кубіва", - наголосив Кіраль.
Водночас, за словами Сергія Кіраля, обласна державна адміністрація є місцевим представництвом Кабінету міністрів на Львівщині, і саме її голова мав би піднімати перед Кабміном питання про покращення інвестиційного клімату в регіоні.
Також голова управління зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій Львівської міської ради вказав на те, що у вересні 2010 року в місті завдяки зусиллям міського голови почала реалізовувати нову інвестиційну програму на 24 млн доларів компанія Abris Capital, а також на новий проект компанії Nestle – створення у Львові центру з фінансового обслуговування представництв компанії в Центральній Європі на 350 робочих місць.