Підвищення прохідного бар’єру у ВРУ вигідне великим партіям, - експерт

3 жовтня 20119622

Люди вважають виборчу систему несправедливою. Якщо у світі це інструмент, щоб впливати на владу, то в Україні люди не вважають, що вибори є інструментом формування і впливу на владу, – повідомив 3 жовтня на прес-конференції голова Львівської обласної організації «Комітету виборців України» Роман Кошовий.

«На сьогодні ініціаторами дискусії про реформування виборчої системи є не громадськість, а політичні партії. Тому, я переконаний, основна мета змін закону про вибори до Верховної Ради – не створити оптимальну виборчу систему, а максимально законсервувати себе в парламенті для правлячих політичних сил», – наголосив він.

Р.Кошовий прокоментував: «На сьогодні, як це не прикро, наше виборче законодавство постійно погіршується. Перша причина, що парламентарі не дотримуються зобов’язань, які взяла на себе держава. Зокрема, щоб не змінювати виборче законодавство за рік до виборів. Зміни виводяться з намагання зберегти себе у владі і з політичної доцільності – чи матиме правляча партія більшість у парламенті».

Експерт прокоментував пропозицію законопроекту підняти прохідний бар’єр для політичних партій з 3% до 5%: «Я виступаю за те, що якщо є в Україні будь-яка маргінальна група, хоча б 100 тис. осіб, щоб вони могли мати свого представника у парламенті. Тому я за низький прохідний бар’єр. Якщо говоримо про 5%, то лише групи в 1-2 млн осіб зможуть мати свого представника у парламенті. За таких умов ні про представленість національних меншин у парламенті, чи інші невеликих груп виборців, об’єднаних певними спільними інтересами, ми не можемо. Підняття прохідного бар’єру підсилить лише ті великі партії, які сьогодні існують».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук