Після корупційного скандалу Папа Римський змінив правила канонізації

СвітОксана Руда, 10 березня 201610732
Папа Франциск

Папа Римський Франциск запровадив нові правила зарахування до лику святих та блаженних після звинувачень у корупції.

Як передає ВВС, процес вивчення можливих кандидатів на канонізацію може бути не лише тривалим, але і дорогим, оскільки він вимагає великої кількості поїздок для збору свідчень та проведення повноцінного розслідування життя кандидата, зокрема і того, чи творив він чудеса.

Відтак нові правила формують механізм, за допомогою якого жертводавці, які підтримують кандидата на зарахування до лику святих, зможуть платити за роботу Конгрегації з канонізації святих.

Згідно з новими правилами, для кожного можливого святого призначається адміністратор, який повинен «неухильно дотримуватися» мети кожної пожертви, а також стежити за витратами, готувати щорічний бюджет і звітувати місцевому єпископу.

Зазначимо, що зокрема у двох книгах «Жадібність» і «Торговці в храмі», нещодавно виданих журналістами Еміліано Фіттіпальді і Джанлуїджі Нуцці, йдеться про те, що чиновники  Ватикану отримують величезні гроші на вивчення кандидатів на канонізацію, при цьому їх витрати по суті ніхто не контролює.

Це не тільки відкриває можливості для масштабної корупції, але і дозволяє швидше зарахувати до лику святих людину, у якої знайдуться багаті покровителі.

Зазначимо, що Франциск визначив реформування Ватикану, зокрема боротьбу з корупцією, як пріоритет свого папства.

Як повідомляв ZAXID.NET, минулого року Франциск вперше призначив зовнішній аудит консолідованої фінансової звітності Ватикану.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук