Після скасування статті про незаконне збагачення в НАЗК заблоковані 500 декларацій

Через скасування статті про незаконне збагачення Національне агентство з питань запобігання корупції не може встановити ознаки незаконного збагачення в рамках започаткованих у 2019 році 500 повних перевірок декларацій. Про це повідомляють на сайті НАЗК.

«Констатуємо, що з прийняттям рішення Конституційного Суду від 26 лютого, яким визнано неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, встановити ознаки незаконного збагачення в деклараціях за 2015-2018 роки більше неможливо», - йдеться в повідомленні.

У НАЗК вважають, що в Кримінальному кодексі можна відновити статтю про незаконне збагачення чиновників усіх рівнів і встановити відповідальність за цей злочин з урахуванням рішення КС.

За словами голови НАЗК Олександра Мангула, його агентство розглядає дві можливі моделі врегулювання цього питання.

Голова НАЗК також зазначив, що криміналізація такого злочину, як незаконне збагачення, є одним із зобов'язань нашої держави, що його Україна взяла на себе під час ратифікації Конвенції ООН проти корупції, Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (ETS 173), Додаткового протоколу до Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (ETS 191), і визначена рекомендаціями Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) та інших міжнародних організацій.

Як інформував ZAXD.NET, 26 лютого Конституційний суд України скасував статтю про незаконне збагачення в Кримінальному кодексі через некоректне формулювання. У ній під незаконним збагаченням малося на увазі «набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав придбання яких не підтверджена доказами, а так само передача ним таких активів будь-якій іншій особі». Судді визнали, що в такій редакції стаття про незаконне збагачення не узгоджується з конституційним принципом презумпції невинуватості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук