Близько 30 нардепів могли стати фігурантами справ про незаконне збагачення, – Холодницький
Відновити відповідні розслідування в подальшому буде неможливо, стверджує керівник САП
Близько 30 нардепів могли стати фігурантами розслідувань щодо незаконного збагачення, але зараз це неможливо, тому що Конституційний суд скасував відповідну статтю Кримінального кодексу. Про це заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в ефірі «1+1», інформує «Громадське».
«За весь період роботи САП і НАБУ було відкрито 106 проваджень за статтею про незаконне збагачення, 65 проваджень розслідуються, 37 - закрито, 4 - направлено до суду з обвинувальними актами», - заявив Холодницький.
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зазначив, що перші провадження у цій статті були направлені в суд ще в квітні 2016 року – це була справа колишнього військового прокурора сил АТО Кулика. Справа слухається в суді вже майже три роки, а в минулому році відбулося лише три засідання, розповів керівник САП.
Останнім провадженням, яке направили до суду минулого тижня, стосувалося міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Ще є справа глави Держаудитслужби і справу судді одного із судів Луганської області, який зумів «на свою зарплату» купити в Харкові дві елітні квартири.
Крім того, антикорупційні органи вже готові були завершити слідство по справі екс-глави Державної фіскальної служби Продана. Також фігурантами справ про незаконне збагачення повинні були стати міністри, їхні заступники та керівники ОДА.
Як повідомлялось раніше, Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення посадових осіб. У свою чергу президент Порошенко вніс у Верховну Раду новий законопроект про покарання посадових осіб за незаконне збагачення.