„Південний потік” – політичний проект, - міністр
Ми працюємо таким чином, щоб не допустити, на нашу думку, політичного проекту, який немає нічого спільного з економічними інтересами нашої держави. Так прокоментував позицію України у будівництві „Південного потоку” 1 квітня в ефірі телепередачі „Велика політика з Євгенієм Кисельовим” міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.
„Є доволі жорстка позиція президента, який на переговорах з керівництвом Російської Федерації заявив, що ми будемо виступати проти будівництва Південного потоку. І ми послідовно боремось проти цього: ми заключили договір з Азербайджаном про постачання газу в Україну, в нас минулого тижня був проведений тендер на відбір учасників будівництва терміналу розрідженого газу, рішення про будівництво якого було прийняте в березні минулого року, ми працюємо з єврокомісаром про енергетиці і ми працюємо таким чином щоб не допустити, на нашу думку, політичного проекту, який немає нічого спільного з економічними інтересами нашої держави”, - зазначив міністр.
Нагадаємо, Україна неодноразово виступала проти будівництва "Південного потоку", який передбачає транспортування газу в обхід України.
27 липня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна готова запропонувати проект розширення власної газотранспортної системи в якості альтернативи будівництва газопроводу "Південний Потік".
1 вересня міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявив, що транзит природного газу по території України може знизитися на 50% у випадку, якщо буде побудований газопровід "Південний потік".
7 вересня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що українська сторона робить все можливе, щоб переконати РФ відмовитися від проекту "Південний потік". За словами глави українського МЗС, "Південний потік" є економічно невигідним проектом, який, до того ж, може загрожувати екології Чорного моря.
7 вересня голова правління компанії Олексій Міллер заявив, що ВАТ "Газпром" не має наміру відмовлятися від будівництва газопроводу "Південний потік".
13 вересня заступник голови Державної думи РФ, президент "Російського газового товариства" Валерій Язєв, заявив що об'єднання ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" може призвести до корекції позиції Росії щодо будівництва газопроводу "Південний потік".
У той же час, прем'єр України Микола Азаров заявив, що не допускає можливості злиття або поглинання "Газпрому" і "Нафтогазу".
Водночас, газопровід ”Південний потік” може бути введений в експлуатацію на чотири місяці раніше терміну, який поки що запланований на 31 грудня 2015 року.